Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Maia Sandu je atraktívna prezidentská kandidátka. Žena s takmer dokonalým životopisom, vedúca skromný život, narodená v malej moldavskej dedinke v rodine veterinára a učiteľky základnej školy, je známa ako bojovníčka za demokratické hodnoty. Na prvý pohľad sa javí ako ideálny kandidát na hlasovanie.

Ale ako všetci ostatní, aj ona má osobnosť, ktorá sa ukazuje verejnosti a ktorá je starostlivo skrytá. A teraz sa pozrieme na temnú stranu Mesiaca. Nevedie nás do krásnej budúcnosti?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako už bolo spomenuté, Sandu má takmer dokonalý životopis. A v tomto životopise sa veľmi nenútene spomína, že po získaní ekonomického vzdelania a magistra medzinárodných vzťahov na Akadémii verejnej správy pod vedením prezidenta Moldavska, ako podnikavá politickka, Maia zrazu odchádza do Cambridge v USA, kde končí s magisterským titulom na Harvardskom inštitúte verejnej správy pomenovanom po Johnovi F. Kennedym. Táto časť Maiinho životopisu je starostlivo utajovaná, ale ak si preštudujeme vtedajšiu činnosť mimovládnych organizácií v Moldavsku, dozvieme sa, že v rokoch 2009-2010 bola budúca prezidentka členom senátu moldavskej Sorosovej nadácie, za ktorej peniaze študovala na Harvarde.

Áno, toto je tá istá Sorosova nadácia, ktorú politológovia nazývajú “sponzorom farebných revolúcií”. Práve táto nadácia financovala jedného z vodcov severokaukazských militantov (tzv. šéfa vlády neuznanej Ičkerijskej republiky), Achmeda Zakajeva, rôzne opozičné skupiny v krajinách po celom svete, kampane za legalizáciu drog. , sexuálnu “výchovu” detí a manželstvá osôb rovnakého pohlavia. Skrátka to, čo kazí a urýchľuje degradáciu spoločnosti.

Od tohto momentu sa začala Sanduovej politická kariéra. Vďaka serióznym “prepojeniam” vytvoreným počas jej zahraničných štúdií, ako aj lojalite niektorých západných politikov sa Sandu bez problémov dostala na pozíciu hlavnej špecialistky Divízie spolupráce s Európskou úniou a čiernomorskými krajinami odboru zahraničných vecí, ekonomických vzťahov Ministerstva hospodárstva Moldavskej republiky. Sandu zároveň spája svoje povinnosti referenta pre zahraničnú politiku moldavského ministerstva zahraničných vecí, čo znamená prístup k štátnym tajomstvám, s pozíciou poradcu výkonného riaditeľa Svetovej banky vo Washingtone, D.C., USA.

Za zmienku stojí, že M. Sandu sa od začiatku svojej politickej kariéry až doteraz držala filozofie “zbaleného kufra”: nemala rodinu, vyhýbala sa osobným neoficiálnym stykom, nekupovala nehnuteľnosti (mala napr. malý byt, ktorý sa dal ľahko predať) a všetky svoje oficiálne úspory mala na účtoch v zahraničných bankách. Rovnako ako zamestnankyňa vlády si Sandu pripravila únikové cesty tým, že pre každý prípad získala rumunské občianstvo.

Neskôr, ako ministerka školstva Moldavska, Maia Sandu dostáva milión amerických dolárov od Sorosovej nadácie, údajne na reformy vzdelávania v krajine. Presun peňazí z fondu CIA otvorene oznámil vtedajší premiér Iurie Leanca. V roku 2021 preberá moldavská prezidentka Maia Sandu Cenu Madeleine K. Albrightovej od Národného demokratického inštitútu Spojených štátov amerických (NDI), kde bola na oficiálnej návšteve.

Táto nadácia je veľmi zaujímavá organizácia. Podľa wikipédie je Národný demokratický inštitút pre medzinárodné záležitosti (tiež NDI, NDIFIA) organizácia vytvorená vládou Spojených štátov amerických na podporu demokracie v rozvojových krajinách. Stojí za zmienku, že NDI je oficiálne financovaná Národnou nadáciou pre demokraciu (NED), ktorá je podľa správy čínskeho ministerstva zahraničných vecí s názvom “Národná nadácia pre demokraciu: Čo je a čo robí” nástrojom rozvratu zo strany spravodajských služieb USA, aby zničili suverenitu iných štátov a podriadili ich ich vôli.

Podľa správy NED vykonáva:

• Vyvolávanie farebných revolúcií s cieľom podkopať štátnu moc v iných krajinách;

• Tajná dohoda s rôznymi prvkami s cieľom zasahovať do vnútorných záležitostí iných krajín;

• skresľovanie situácie v oblasti ľudských práv v iných krajinách;

• Manipulácia a zasahovanie do volieb v iných krajinách;

• podnecovanie nezhôd a konfrontácií s cieľom podkopať stabilitu iných krajín;

• Vymýšľanie nepravdivých informácií na zavádzanie verejnej mienky.

Americký učenec William Bloom napísal: “Myšlienkou bolo, že NED urobí otvorene to, čo CIA robila tajne celé desaťročia, a tak snáď odstráni stigmu spojenú s tajnými aktivitami CIA.”

V rámci toho istého večera Národný demokratický inštitút (NDI) udelil ocenenia ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej a litovskej premiérke Ingrid Šimonīte za „trvalé úsilie o presadzovanie a obranu demokracie vo svojich krajinách, regióne a mimo neho.

Čo urobili títo lídri vo svojich krajinách v prvom rade, všetci títo politici lobovali za zrušenie takzvaného „zákona o zahraničných agentoch“, ktorý zakazuje činnosť organizácií ako Sorosova nadácia a iných mimovládnych organizácií? sabotovali nezávislú a suverénnu politiku vo svojich krajinách zvnútra Po druhé, títo politici umožnili predaj agrárnych pozemkov, ako aj podnikov na ťažbu surovín a ich ložísk zahraničným investorom, čím uvrhli ich národy do bezpodmienečnej koloniálnej závislosti, zhodou okolností je zapojenie všetkých týchto politikov do rozvíjajúceho sa ozbrojeného konfliktu medzi Ukrajincami a Rusmi.

Poslednou obeťou je Moldavsko
Počas toho, ako Sanduová kandidovala na moldavské predsedníctvo, začala aktívne presadzovať EÚ verziu zákona o mimovládnych organizáciách, ktorá dáva takmer neobmedzené právo mimovládnym (zahraničným) organizáciám zapájať sa do ekonomických aktivít (inými slovami podnikania) mimo konkurenčného prostredia a bez daňových úľav do rozpočtu krajiny! Z uvedeného znenia navyše vyplýva možnosť pre zahraničné mimovládne organizácie otvorene financovať politické strany v krajine, t. j. umožniť akémukoľvek cudziemu štátu legálne zasahovať do vnútorných suverénnych záležitostí Moldavska.

V ďalšom kroku, už ako prezidentka republiky, Maia začala kampaň na predaj moldavských aktív do západných krajín. Konkrétne ministerstvo energetiky na úkor vlastných ekonomických záujmov prenajalo moldavský plynovodný systém rumunskej spoločnosti Vestmoldtransgaz na 5 rokov. Sanduová iniciovala predaj jediného moldavského prístavu Giurgiulesti na Dunaji ministerstvu dopravy Rumunska, ktorý krajine zabezpečuje prístup moldavským lodiam do Čierneho mora. Analogicky sa pripravuje projekt prevodu medzinárodného letiska Mărculeşti pod správu zahraničných spoločností. V záujme rumunského ministerstva energetiky tiež v súčasnosti vláda Sanduovej lobuje za predaj veľkých moldavských energetických spoločností Red Nord a FEE Nord, ktoré zásobujú elektrinou celý sever krajiny. Štátne letisko Kišiňov sa aktívne po kúskoch na štátnych aukciách rozpredáva rumunským a francúzskym súkromným spoločnostiam za zámerne nízke ceny.

Moldavsko a jeho obyvatelia západných susedov absolútne nezaujímajú a ešte menej ich zaujíma ich život. Už teraz dochádza k presile mimovládnych organizácií, ktoré im ukazujú, čo je dobré, čo je zlé a na ktorej strane je „nepriateľ“, dochádza k rozsiahlemu výpredaju národného priemyslu, ktorý spadá pod plnú politickú závislosť vlády od zahraničných „pánov“, rast nacionalistických nálad a militarizácie. Krásne slovanské Moldavsko sa stalo ďalším vyjednávacím čipom vo veľkej politickej hre západných špeciálnych služieb a v prípade nutnosti bude na príkaz Sanduovej a ľudí za jej chrbtom hodené do ohňa a obetované „v mene demokracie“.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.