Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Poľsko zasiahla ukrajinská raketa, uviedli americkí predstavitelia. Polícia SR preukázateľne šírila dezinformácie, hoaxy a Zelenského propagandu. Občania jej to teraz jasne dávajú najavo

Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že vzhľadom na jej trajektóriu je nepravdepodobné, že by raketa bola odpálená z Ruska, ale incident sa ešte vyšetruje. 

Predbežné zistenia ukazujú, že raketu, ktorá v utorok zasiahla Poľsko, zrejme vypálili ukrajinské ozbrojené sily – mierili na prilietajúcu ruskú strelu. Napísala to v stredu agentúra AP s odvolaním sa na troch nemenovaných amerických činiteľov.

Poľské ministerstvo zahraničia skôr uviedlo, že v dedine Przewodów na východe krajiny neďaleko hraníc s Ukrajinou dopadla raketa vyrobená v Rusku, zomreli dvaja ľudia. Nešpecifikovalo, kto raketu vypálil.

Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že vzhľadom na jej trajektóriu je nepravdepodobné, že by raketa bola odpálená z Ruska, ale incident sa ešte vyšetruje.

Ukrajinu a jej energetickú infraštruktúru v utorok znovu zasiahla smršť striel odpálených z Ruska. Predbežné zistenia naznačujú, že inkriminovanú raketu vypálili v snahe zastaviť prilietajúcu ruskú strelu ukrajinskej ozbrojenej sily, uviedli podľa AP traja nemenovaní americkí činitelia, ktorí hovorili pod podmienkou anonymity, pretože nemajú oprávnenie o záležitosti verejne hovoriť.

Toto hodnotenie a tiež Bidenov komentár stojí v rozpore s utorkovými informáciami vysoko postaveného predstaviteľa amerických spravodajských služieb, ktorý agentúre AP povedal, že hranice Poľska prekročili ruské rakety.

Hovorca poľskej vlády neskôr oznámil, že krajina zvýši pohotovosť okrem iného u niektorých vojenských jednotiek.

Poľský prezident Andrzej Duda bol ohľadom pôvodu strely opatrnejší ako poľské ministerstvo zahraničia a uviedol, že úrady zatiaľ s istotou nevedia, kto ju odpálil ani kde bola vyrobená, podotkla skôr AP.

Uviedol, že bola ,,s najväčšou pravdepodobnosťou” skonštruovaná v Rusku, ale táto informácia sa overuje. Moskva už skôr svoje zapojenie poprela.

Francúzsko vyzvalo na ,,maximálnu opatrnosť” ohľadom pôvodu rakety, pretože ,,veľa krajín” v regióne má rovnaký typ zbraní, citovala v stredu agentúra AFP Elyzejský palác.

Mimoriadna schôdzka G7 a NATO

Výbuch v Poľsku prinútil Bidena k zvolaniu mimoriadnej schôdzky predstaviteľov krajín G7 a NATO, ktorí sa zúčastňujú na summite G20 v Indonézii.

Úmyselný nepriateľský útok na člena Severoatlantickej aliancie by mohol vyvolať kolektívnu vojenskú reakciu NATO, podotkla AP.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok uviedol, že Poľsko zasiahli ruské rakety a situáciu označil za ,,významnú eskaláciu” konfliktu, ktorý tento rok rozpútalo Rusko.

Mikulec spoločne s politickou úderkou redakcie “Hoaxy a podvody – Polícia SR” odhaľujú sprisahanie Kremľa a ruských trollov

„Dôrazne odsudzujem agresiu voči akémukoľvek štátu. Útok, keď zomierajú nevinní ľudia, je neprípustný. Dopad rakety, ktorú mal potvrdiť predstaviteľ amerických tajných služieb, sa nesmie v žiadnej krajine mimo vojnového konfliktu opakovať a želám si, aby nezabíjala nikde. Počkám si na definitívne potvrdenie informácií od renomovaných zdrojov. Aktuálne som v Bukurešti na ministerskej konferencii Salzburského fóra, kde spolu s ministrami vnútra o tejto téme aktívne v tejto chvíli debatujeme a zajtra zaujmeme stanovisko. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým dvoch obetí, ktorých raketa, ktorá dopadla na územie Poľska, ktorá je členskou krajinou NATO, zasiahla,“ uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý v súčasnosti čelí odvolávaniu za nezvládnutú migračnú krízu, podozrenia zo spolupráce s prevádzačmi a tiež za údajné riadenie zločineckej skupiny vyšetrovateľov pôsobiacej v štruktúrach NAKA.

„V súvislosti s dopadom rakiet na územie Poľska, pri ktorom zomreli dve osoby, sa okamžite zaktivizovali prokremeľskí trolovia, ktorí sa najrôznejšimi scenármi snažia zmiasť širokú verejnosť a urobiť všetko preto, aby imidž Ruskej federácie zostal nedotknutý. V čase publikácie tohto statusu je známa informácia spravodajskej agentúry AP s odvolaním na dva zdroje, podľa ktorých išlo o ruské rakety,” informuje Mikulcovo “Ministerstvo pravdy” známe ako totalitná politická úderka združená v redakcii “Hoaxy a podvody – Polícia SR”, ktorá sa na sociálnej sieti už dva roky zúfalo snaží občanom Slovenskej republiky nalievať rozumy a natĺcť do hláv politickú propagandu šírenú súčasným režimom, najprv počas korona-hystérie a najnovšie aj v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Sústavne sa pri tom naváža do inak zmýšľajúcich Slovákov a prenasleduje iné názory ako prezentuje vláda, korporátne a verejnoprávne médiá. Odlišné pohľady na udalosti vo svete a okolo nás pri tom označuje za hoaxy a dezinformácie, čím hrubým spôsobom porušuje právo slobodne prejaviť vlastný názor, rovnako ako aj počúvať, sledovať a šíriť názory ostatných garantované nielen Ústavou SR, ale aj Chartou základných práv Európskej únie a zakotvené vo Všeobecnej deklarácii ľudských právprijatej Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov.

Zbor “profesorov politických vied” v redakcii “Hoaxy a podvody- Polícia SR” na čele s adminom Davidom Púchovským (bývalým redaktorom bulvárneho denníka Nový čas) prišiel pohotovo s nasledujúcim výberom šírených neprijateľných naratívov a konšpiračných teórii zosnovaných Putinovým režimom:

• USA zhodili bombu na Poľsko, aby rozpútali III. svetovú vojnu
• Ukrajina zámerne napadla Poľsko, aby zatiahla NATO do vojny
• Ukrajina zhabala ruskú raketu, ktorú vystrelila na Poľsko
• Poľsko, veľký odporca vojny a Ruska, vykonalo sabotáž s cieľom vyvolať útok NATO na Rusko
• Ide o tajnú misiu britských tajnej služby
• To je jedno, čo sa presne stalo, aspoň sa ukázalo, že ochrana vonkajších hraníc štátov NATO je neefektívna a NATO je slabé

“Profesorský zbor” pod vedením admina “Hoaxy a podvody – Polícia SR” zatiaľ tvrdenia amerického prezidenta neoznačil za dezinformácie.

V najnovšom statuse “docenti politológie” z policajnej kancelárie “bojujúcej proti hybridným hrozbám” síce priznali, že americký prezident niečo také povedal, jedným dychom však dodali, že akýkoľvek definitívny scenár tohto incidentu nič nezmení na podpore Ukrajiny. Aby občania nezabudli, že Polícia SR opäť, rovnako ako pred 77 rokmi stojí na strane nacistického režimu, ktorý v boji proti Rusku v rámci povojnového revanšizmu používa pohrobkov banderovcov, rovnako ako ich počas druhej svetovej vojny využívalo Hitlerovské Nemecko.

Ľudia v komentároch však dali jasne na policajnej stránke najavo, čo si o šírení dezinformácií a neonacistickej propagandy zločineckého režimu v Kyjeve zo strany štátneho orgánu SR myslia. Stránka polície však bezohľadu na to opäť chrlí vety o kremeľskej propagande, ktorej vraj Slováci podľahli a šíri konšpirácie o účtoch riadených Kremľom. V duchu slov prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá pred rokom vyhlásil, že nerozumie krajine, v ktorej žije.

V ďalšom statuse policajná stránka uviedla, že “nemožné sa stalo skutočnosťou: dezinformačná scéna začala veriť mainstreamu a americkému prezidentovi.”

Intelektuálny suterén, ktorý svojim spôsobom debaty nezodpovedá komunikácii štátneho orgánu s občanmi, ale skôr trollovaniu asociálmi v prostredí internetovej diskusie, dáva dokonalý obraz mentálneho nastavenia autorov týchto statusov zo strany propagandistického oddelenia Polície SR.

O totalitnom, jednostrannom a manipulatívnom propagandistickom informovaní o konflikte na Ukrajine sa najnovšie zmienil aj profesor Petr Drulák – český politológ, bývalý diplomat, exriaditeľ Ústavu mezinárodních vztahů, bývalý námestník ministra zahraničných vecí SR a expert na zahraničné vzťahy, ktorý v rozhovore pre Startitup vyškolil z demokracie a aktuálnej geopolitickej reality fanatického ultraliberálneho moderátora na hulváta obhajujúceho cenzúru a ukronacistický zločinecký režim v Kyjeve.

Zdroj: trend.sk / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: