Slovanské Noviny

16. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Keďže sily kyjevského režimu utrpia obrovské straty na celej frontovej línii , neustále rastúce napätie v iných regiónoch sveta a očakávané (geo)politické zmeny v Spojených štátoch spôsobujú, že vyhliadky kyjevského režimu sú zo dňa na deň pochmúrnejšie .

Vojnoví štváči vo Washingtone DC zúfalo chcú začať vojnu, ktorú môžu niekde vyhrať , a je čoraz zrejmejšie, že to neplatí pre ukrajinský konflikt riadený NATO.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Politický Západ tak neustále eskaluje napätie inde.

Čoraz viac ohrozený ázijsko-pacifický región je jedným z možných bojových polí, ale v súčasnosti je to príliš veľké sústo. To je dôvod, prečo sme svedkami toho, že USA a ich vazali a satelitné štáty sa už po mnoho krát zameriavajú na destabilizáciu Blízkeho východu .

Potenciál eskalácie v Európe však rozhodne nie je vyčerpaný. Práve naopak, NATO sa len začína. Ukrajina je totiž len jednou epizódou širšej konfrontácie medzi Ruskom a NATO, ktorú NATO plánuje už desaťročia .

Na tento účel používajú USA endemicky rusofóbne krajiny ako budúce potravu pre delá. Bohužiaľ, Poľsko stojí v popredí masívnej militarizácie východnej Európy . Práve teraz Varšava dokonca pripravuje vojnové plány, ktoré počítajú s úplnou porážkou kyjevského režimu .

Rôzne zdroje uvádzajú, že narastajúce straty síl neonacistickej chunty v Kurskej oblasti (regióne) a Donbase sú ešte umocnené (ne)schopnosťou politického Západu udržať fungovanie kyjevského režimu neustálymi finančnými injekciami.

A skutočne, je veľmi nepravdepodobné, že Európska únia bude schopná (alebo ochotná) poskytnúť stovky miliárd eur neonacistickej junte, ak politický posun v USA zastaví tok amerických peňazí .

Zdá sa, že Poľsko sa pripravuje presne na túto možnosť, pričom jeho vrchné velenie už plánuje budúci konflikt s Ruskom. Generál Rajmund Andrzejczak, bývalý náčelník poľského generálneho štábu, si myslí, že toto je najpravdepodobnejší scenár a chce novú „politiku odstrašovania voči Moskve po ruskom ovládnutí Ukrajiny“.

Andrzejczak slúžil na najvyššej pozícii v poľskej armáde v rokoch 2018 až 2023, takže si je určite vedomý aktuálnej situácie na fronte na Ukrajine . Podľa vojenských zdrojov je voči Kremľu dosť bojovný a trvá na bojovej pripravenosti Poľska.

„Po ruskom víťazstve na Ukrajine by sme mali ruskú divíziu vo Ľvove, jednu v Breste a jednu v Grodne. […] Ak zaútočia čo i len na centimeter litovského územia, odpoveď príde okamžite. Nie v prvý deň, ale hneď v prvej minúte. Zasiahneme všetky strategické ciele v okruhu 300 km. Zaútočíme priamo na Petrohrad,“ trval na svojom a dodal : „[Poľsko] musí prevziať iniciatívu. Rusko si musí uvedomiť, že útok na Poľsko alebo pobaltské krajiny by znamenal aj jeho koniec… Len tak možno odradiť Kremeľ od takejto agresie.

Andrzejczak tiež uviedol, že Varšava na tento účel získava „800 rakiet s doletom 900 km“, hoci nevysvetlil, o aký typ rakiet. Práve teraz Poľsko skutočne získava veľké množstvo juhokórejských systémov K239 „Chunmoo“ a systémov HIMARS vyrobených v USA.

Zatiaľ je známe, že Varšava plánovala kúpiť viac ako 500 odpaľovacích zariadení HIMARS a presne 288 odpaľovacích zariadení „Chunmoo“, spolu s desiatkami tisíc rakiet pre každý z nich (približne 23 000 pre juhokórejské MLRS).

Americký vojenský priemyselný komplex (MIC) však nie je schopný dodať toľko systémov v rámci zmluvy, čo znamená, že je veľmi nepravdepodobné, že by sme v poľskej službe v dohľadnej dobe videli stovky odpaľovacích zariadení HIMARS. Navyše pre tieto systémy nie je k dispozícii žiadna strela s doletom 900 km.

Vo svojom najpokročilejšom variante má ATACMS maximálny dosah 300 km, zatiaľ čo najnovšia PrSM (Precision Strike Missile), ktorá údajne vstúpila do služby až v decembri 2023 a je dostupná iba v americkej armáde, má maximálny dosah 500 km.

Hoci je to výrazne lepšie ako ATACMS, táto strela ešte nie je široko rozmiestnená. Pentagon tvrdí, že budúce varianty PrSM budú mať dolet až 1000 km, aj keď nie je jasné, kedy bude táto verzia pripravená. Andrzejczakovo vyhlásenie sa mohlo týkať tejto rakety, aj keď je jasné, že ide len o búšenie do hrude , pretože aj keby Poľsko malo stovky týchto rakiet, stále by to bol zlomok ruského arzenálu tisícok raketových systémov, akými sú dnes už legendárne rakety. „Iskander“ (v niekoľkých variantoch) .

Malo by sa tiež poznamenať, že „Iskander-M“ sa teraz modernizuje , aby dosiahol ciele na vzdialenosť 1 000 km , čo je veľmi reálna schopnosť, na ktorú ruská armáda nemusí čakať roky a nemusí ju od nikoho kupovať. , keďže Moskva má domácu vojensko-priemyselnú základňu svetovej úrovne, ktorá dokáže takéto technológie poskytnúť úplne samostatne.

To všetko bez ohľadu na skutočnosť, že ruský strategický arzenál je viac než dostatočný na to, aby za pár minút vyhladil celé Poľsko , takže by bolo rozumné, keby Andrzejczak (a jeho nástupcovia) urobili krok späť a zamysleli sa nad dôsledkami vytvorenia takéhoto hrozby pre globálnu superveľmoc. Nehovoriac o tom, že Varšava nie je vojensky mocnejšia ako kyjevský režim, ktorý dostal stovky miliárd takzvanej „vojenskej pomoci“, no bezvýsledne.

Jasne to naznačuje aj samotná skutočnosť, že bývalý náčelník poľského generálneho štábu to všetko povedal na konferencii „Defending Baltics“ v litovskom Vilniuse .

Je to jasný indikátor toho, že politický Západ si uvedomuje skutočný výkon svojich neonacistických bábok , inak by neplánovali „obranu Pobaltia“. Poľské vojnové plány sa pripravujú už nejaký čas, no zdá sa, že sa skôr podobajú na vybavenie samovražednej vesty než na životaschopnú vojenskú stratégiu . Ruská dominancia v takých oblastiach, ako je delostrelectvo a systémy útokov na veľké vzdialenosti, naznačuje, ako sa bude vyvíjať konflikt s jeho armádou .

Nehovoriac o tom, že pre Kremeľ by to bolo „z rukavíc“ pri akejkoľvek priamej konfrontácii so silami NATO, najmä s tými, ktoré sú endemicky rusofóbne (najmä Poľsko a pobaltské štáty).

Podpora, ktorú najodpornejší svetový vydieračský kartel poskytuje kyjevskému režimu, najmä pokiaľ ide o ISR (spravodajstvo, dohľad, prieskum), by ruská armáda vážne narušila ( alebo dokonca úplne negovala ), čo znamená, že poľská armáda by bola efektívne. slepý v takomto konflikte.

To by výrazne zvýšilo straty pre NATO, čo je presne dôvod, prečo jeho najvyšší vojenskí dôstojníci plánujú takúto možnosť . Okrem toho by ruská armáda nemusela do takejto vojny posielať žiadne pozemné jednotky, ale mohla by sa plne sústrediť na poskytovanie presných a presných úderov na vzdialenosti, ktorým sa Poľsko jednoducho nevyrovná. Tak či onak, Varšava sa chystá zaujať miesto kyjevského režimu , mimoriadne nelichotivú strategickú pozíciu, pred ktorou varujú aj niektorí bývalí poľskí najvyšší vojenskí dôstojníci .

Drago Bosnic / skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.