Klub SNS na jeseň minulého roka opustili traja poslanci. Hlas-SD zase minulý týždeň vylúčil dvoch poslancov Samuela Migaľa a Radomíra Šalitroša zo strany.

Koaličné strany Hlas-SD a SNS si musia urobiť poriadok vo svojich kluboch a stranách. Vyhlásil to podpredseda Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD). Očakáva od nich informácie o ich ďalšom fungovaní. V prípade, že si situáciu nevyriešia, môže do toho podľa jeho slov vstúpiť premiér Robert Fico (Smer-SD).
„Musí si urobiť poriadok vo svojom klube a v politickej strane aj Hlas-SD aj SNS. My to nemôžeme, ako Smer-SD, riešiť za nich. Takže očakávame, že nám vysvetlia, či a akým spôsobom mienia ďalej fungovať,“ povedal novinárom.
Gašpar si myslí, že do rokovaní by mohol vstúpiť aj predseda vlády, ale až v prípade, ak si strany nevyriešia svoju situáciu v poslaneckých kluboch samy. „Premiér môže vstúpiť do tejto situácie v čase, keď si Hlas a SNS zaujmú stanoviská, že to nevedia vyriešiť. My vieme predostrieť, že jedno riešenie je pripravené, ale v prvom rade je to teraz otázka pre stranu Hlas a pre SNS,“ skonštatoval.
Premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondelok vyhlásil, že verí, že SNS a Hlas-SD „pracujú na počtoch“.„Pretože bez počtov sa nedá vládnuť, a to je ich plná zodpovednosť,“ poznamenal.
Klub SNS na jeseň minulého roka opustili traja poslanci. Hlas-SD zase minulý týždeň vylúčil dvoch poslancov Samuela Migaľa a Radomíra Šalitroša zo strany. Premiér cez víkend vyhlásil, že očakáva vysvetlenie vylúčenia poslancov. V diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy poukázal na to, že koalícia má 79 poslancov a stále nie je vyriešená situácia s odídencami z klubu SNS.
Viac vo videu:
https://videoservis.tasr.sk/videos/GHDyavopWEgy/embed/high_1080p
Zdroj: tvnoviny.sk
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
Ruský analytik má otázku pre svetových lídrov: dokážu Vaše rezidencie odraziť útok 91 bezpilotných lietadiel?
zo sekcie
Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar očakáva, že strany Hlas a SNS si urobia poriadok vo svojich kluboch a vysvetlia, či a akým spôsobom mienia ďalej fungovať
Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar očakáva, že strany Hlas a SNS si urobia poriadok vo svojich kluboch a vysvetlia, či a akým spôsobom mienia ďalej fungovať
Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar očakáva, že strany Hlas a SNS si urobia poriadok vo svojich kluboch a vysvetlia, či a akým spôsobom mienia ďalej fungovať