Slovanské Noviny

29. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Štúdie s názvom Mobility Consumer Pulse konzultačnej a poradenskej spoločnosti McKinsey sa zúčastnilo viac ako 30-tisíc vlastníkov elektrických automobilov.

Priaznivci elektromobilov radi hovoria, že ak raz vyskúšate tento pohon, viac už nebudete chcieť jazdiť so spaľovacím motorom. Podľa najnovšej štúdie konzultačnej a poradenskej spoločnosti McKinsey, ktorej sa zúčastnilo viac ako 30 tisíc vlastníkov Batériového elektrického vozidla (BEV), však vyššie uvedené tvrdenie ani zďaleka nie je také jednoznačné. Anketa prebehla v 15 najvyspelejších štátoch, v ktorých sa predá viac ako 80 percent všetkých elektrických áut na svete a vyzerá to, že nemálo z nich sa chce po skúsenostiach vrátiť ku klasickému pohonu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Štúdia s názvom Mobility Consumer Pulse firmy McKinsey odráža názory majiteľov elektromobilov z celého sveta, a ak patríte k priaznivcom tohto typu mobility, asi to pre vás nebude najpríjemnejšie čítanie.

Magazín Automobilwoche, ktorý dostal výsledky sa, vcelku logicky, zameral na nemeckých vodičov. Tí neboli takí radikálni ako v iných častiach sveta, ale ani na západ od ČR nevyzerá vývoj ružovo. V zásade odráža prepad záujmu motoristov o batériové vozidlá. Ale k veci…

Skoro štvrtina Nemcov hovorí „nein“

Kľúčový výsledok na najväčšom európskom trhu? Ku spaľovaciemu motoru sa chce vrátiť 24 percent nemeckých majiteľov elektromobilov. A zaujímavé sú aj ich dôvody.
Skoro polovici, presnejšie povedané 47 percentám vodičov prekážajú vysoké prevádzkové náklady. Nedostatočná infraštruktúra odrádza 27 percent vlastníkov elektrických vozidiel a 26 percentám vadí nutnosť meniť návyky na dlhých cestách.

Pozoruhodné tiež je, že ešte v decembri 2022 približne 34 % Nemcov malo záujem o elektrifikované auto, teda buď o elektromobil alebo hybrid. Aktuálne toto číslo spadlo na 29 %. Zároveň stúpol podiel tých, ktorí oznámili, že „elektromobil v žiadnom prípade nesmie do ich garáže“ – z 25 na 27 %.

O čosi horšie v neprospech čisto batériových áut dopadol prieskum v súčasnej Mekke elektromobilov, v Číne. Ku spaľovacím motorom sa chce vrátiť približne 28 percent oslovených vlastníkov elektrických áut.

V Austrálii ich odmietajú najviac

Evidentne najmenej si potom tento typ vozidiel získal motoristov v Brazílii, Spojených štátoch a Austrálii. V najľudnatejšom juhoamerickom štáte zvažuje návrat ku spaľovaciemu motoru 38 percent vlastníkov elektromobilov, v USA 46 percent a v prípade protinožcov dokonca až 49 percent!

Samozrejme je nutné pripomenúť, že posťažovať si na vlastný elektromobil v ankete a uviesť v nej, že „zvažujem návrat k spaľovaciemu motoru“, ešte stopercentne neznamená, že sa tak skutočne stane. Tento respondent môže zmeniť názor. Na druhej strane však platí, že rovnako môže o 180 stupňov otočiť i človek, ktorý sa v prieskume spoločnosti McKinsey pôvodne vyjadril v prospech batériového auta.

Zdroj: automobilwoche.de / topspeed.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.