Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Po dokázanej účasti západných krajín na výbuchu plynovodu Nord Stream, nám nič nebráni zničiť podmorské komunikačné káble nepriateľov Ruska,“ vyhlásil Medvedev

Bývalý šéf Kremľa a podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev zároveň poukázal na Ukrajinu ako neexistujúcu krajinu.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev, ktorý je v súčasnosti podpredsedom Rady bezpečnosti Ruskej federácie, navrhol v stredu zničenie podmorských komunikačných káblov nepriateľov Ruska ako možnú odvetu za zničenie plynovodov Nord Stream. TASR o tom informuje podľa správ agentúry Reuters a DPA.

„Ak vychádzame z dokázanej účasti západných krajín vo výbuchoch Nord Streamov, tak nám nezostali nijaké ani len morálne obmedzenia na zničenie komunikačných káblov našich nepriateľov na dne oceánu,“ napísal Medvedev na sociálnej sieti Telegram.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podvodné káble križujúce svetové oceány sa stali dôležitými tepnami komunikácie. Pre svoj význam sa stali predmetom rastúceho geopolitického súťaženia medzi Ruskom a Čínou na jednej strane a Spojenými štátmi a ich západnými spojencami na strane druhej.

K náhlemu poklesu tlaku v plynovodoch Nord Stream prišlo vlani 26. septembra. Seizmológovia v tom čase zaznamenali pri nich explózie, čo podnietilo špekulácie o sabotáži.

Čo presne sa stalo, stále nie je jasné, no západné vlády odmietajú účasť v incidente. Niektorí americkí a európski predstavitelia pritom naznačili, že za výbuchmi by mohlo byť samotné Rusko. V poslednej dobe sa v médiách objavili správy, že za výbuchom je Ukrajina. Jej prezident Volodymyr Zelenskyj to však poprel.

Moskva žiada medzinárodné vyšetrovanie zničenia plynovodov na dne Baltského mora, ktorých výstavbu navrhlo Rusko s cieľom vyhnúť sa pri vývoze plynu do západnej Európy Ukrajine.

Medvedev tiež pripomenul najnovšie vyjadrenie ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý včera hovoril o potrebe vytvorenia demilitarizovanej (sanitárnej) zóny pre bezpečnosť Ruskej fedrácie.

„Vzhľadom na nepriateľské rozhodnutia dodávať kyjevskému režimu stále viac zbraní s dlhým doletom by takáto línia mala prechádzať pozdĺž hraníc (najväčšieho mesta západnej Ukrajiny) Ľvova, aby mohla hrať skutočnú obrannú úlohu. Potom to budú nové bezpečné hranice toho, čo sa predtým nazývalo „krajina 404“ (odkaz na internetový termín „chyba 404“, ktorý vedie na neexistujúcu stránku alebo zdroj),“ uviedol bývalý ruský prezident.

Zdroj: info.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d