Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pentagon označil presun stíhačiek F-16 na Ukrajinu za otázku mesiacov, nie týždňov. Presun stíhačiek F-16 na Ukrajinu potrvá niekoľko mesiacov, uviedol na brífingu hovorca amerického ministerstva obrany. “Samozrejme, hovoríme o mesiacoch, nie týždňoch,” povedal.

Ryder dodal, že lietadlá by mali z dlhodobého hľadiska posilniť vojenský potenciál Kyjeva a nie zapadnúť do potrieb súčasnej protiofenzívy. Zároveň poznamenal, že teraz Ukrajina nemá potrebnú infraštruktúru na umiestnenie F-16.

Hovorca Pentagonu tiež uviedol, že Spojené štáty plánujú začať s výcvikom pilotov UAF na pilotovanie bojových lietadiel v októbri na leteckej základni v Arizone. Spresnil, že predtým budú musieť absolvovať kurz angličtiny. Ryder už skôr uviedol, že výcvik začínajúceho pilota zvyčajne trvá približne osem mesiacov, zatiaľ čo skúsenejší letec zvládne americkú stíhačku za päť mesiacov.

Minulý piatok vysoký predstaviteľ Bieleho domu pre RIA Novosti povedal, že Spojené štáty sa rozhodli schváliť presun lietadiel F-16 na Ukrajinu z Dánska a Holandska. Kyjevské úrady ich podľa neho dostanú z tretích krajín po ukončení výcviku pilotov Ozbrojených síl Ukrajiny.

Dánska premiérka Mette Frederiksenová neskôr oznámila, že jej krajina pošle na Ukrajinu 19 stíhačiek F-16. Volodymyr Zelenskyy zase povedal, že Holandsko prevedie ďalších 42 lietadiel.

Kvôli objektívnosti prinášame aj postoje druhej strany. Ako zdôraznil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, objavenie sa vybavenia schopného niesť jadrové zbrane v ozbrojených silách Ukrajiny bude Moskva považovať za hrozbu zo Západu. Okrem toho Vladimir Putin uviedol, že ak Ukrajina tieto stíhačky prijme, no budú sídliť mimo jej hraníc, Moskva zváži možnosti ich zničenia.

ria/skpravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: