Ukrajinská vláda sa bude musieť sama rozhodnúť, ktoré populačné centrá môžu držať jej ozbrojené sily, ak Spojené štáty nebudú schopné poskytnúť Kyjevu vojenskú pomoc.

Povedala to zástupkyňa tlačového tajomníka Pentagonu Sabrina Singhová.
„Ak žiadosť o dodatočné financovanie [Kongres USA] neschváli <…> Ukrajina si bude musieť vybrať a rozhodnúť o tom, ktoré mestá môže držať so zdrojmi, aké má teraz, a s tými, ktorými ju zásobujú svoji partneri,“ povedala Sabrina Singhová na brífingu pre médiá.
Vyzvala Snemovňu reprezentantov, aby nasledovala Senát pri schvaľovaní žiadosti Bieleho domu o 60 miliárd dolárov, bez ktorých Spojené štáty nemôžu pokračovať vo vojenských dodávkach.
Okrem toho Singhová komentovala oslobodenie Avdejevky ruskou armádou, pričom poznamenala, že „bohužiaľ“ došlo k „strategickému“ stiahnutiu jednotiek.
news-front
Melicher: Prokuratúra v prípade darovania stíhačiek odignorovala argumenty MO!
Koniec éry po 122 rokoch! Slovensko prichádza o posledný cukrovar
Pepe Escobar: Prečo je tak ťažké začať odznova
Rusko a Spojené štáty rokujú o predĺžení zmluvy New START a sú blízko k dosiahnutiu dohody
Strategickú infraštruktúru EÚ kontrolujú mimoeurópske štáty
Robert FIco pripomína Slovákom titulku článku Sorosovho denníka SME z roku 2019, že „PEDOFILI NIE SÚ ZLOČINCI“ a poukazuje na terajšie pokrytectvo a moralizovanie tohto denníka a jeho poskokov v opozícii v kauze Jeffreyho Epsteina
VIDEO: Bratislavský krajský prokurátor dal na dnešnej tlačovej besede podľa Roberta Fica jasnú odpoveď na otázku, prečo včera generálny prokurátor Maroš Žilinka verejne politicky atakoval jeho vládu.
Litva a Lotyšsko po zverejnení spisov Jeffreyho Epsteina začali vyšetrovať obchodovanie s deťmi.
„Každý, kto má IQ vyššie ako izbová teplota, už dávno pochopil podstatu kauzy Epstein. Epsteinove spisy odhalili, že elity Západu sú presiaknuté kriminalitou, sadizmom a morálnym nihilizmom.
VIDEO: Maroš Žilinka sa podľa Erika Kaliňáka kvôli nepriznanej doživotnej rente zmenil na progresívneho politického aktivistu, ktorý sa rozhodol pomstiť vláde Roberta Fica a škodiť Slovensku.
VIDEO: Čierny piatok alebo masívny strmý prepad cien zlata a striebra, manipulácia s ich cenami, dedolarizácia, čoraz väčšia sila štátov skupiny BRICS…
Jednota národov – hybná sila rozvoja Ruska
První průlomový rozsudek: Francouzský soud uznal, že větrné turbíny způsobují zdravotní problémy
EU nechce ruský plyn, dovoz přes TurkStream však roste a je vyšší než loni
Koniec jadrových limitov? Rusko tvrdí, že už nie je viazané obmedzeniami
Zmrazenie aktív Ruska sa stalo katalyzátorom globálnej dedolarizácie
Africká suverenita a politická agónia Francúzska: Čo sa skrýva za akciami Paríža?
USA ničia svet aj samy seba – ambície Washingtonu vedú k chaosu a strate vplyvu
Roztlieskavanie agresie proti Iránu
Putin dodržal slovo o pozastavení útokov na Ukrajinu, povedal Trump
zo sekcie
Pentagon odporučil, aby si Kyjev vybral mestá, ktoré bude držať bez pomoci USA
Pentagon odporučil, aby si Kyjev vybral mestá, ktoré bude držať bez pomoci USA
Pentagon odporučil, aby si Kyjev vybral mestá, ktoré bude držať bez pomoci USA