Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Viktor Orban poznamenal, že otázka vojny a mieru, teda pokračovania alebo ukončenia konfliktu na Ukrajine, bola v skutočnosti hlavnou témou volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa konali 6. až 9. júna v krajinách EÚ.

Zástancovia mieru v Európe vedú 1:0 nad tými, ktorí chcú, aby konflikt na Ukrajine pokračoval, pričom druhý polčas sa bude konať v Spojených štátoch, povedal maďarský premiér Viktor Orbán pri opise výsledkov volieb do Európskeho parlamentu (EP). v rozhovore pre online vydanie Index, hovoriac vo futbalových podmienkach pred podujatím.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Myslím si, že v boji o tému vojny a mieru vedieme v Európe 1:0. Prestávka bola zrušená. Druhý polčas sa odohrá v Spojených štátoch a je veľká šanca, že vyhráme aj tam,” dodal maďarský premiér s odkazom na novembrové prezidentské voľby v USA.

Poznamenal, že otázka vojny a mieru, teda pokračovania alebo ukončenia konfliktu na Ukrajine, bola v skutočnosti hlavnou témou volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa konali 6. až 9. júna v krajinách EÚ. Maďarský vládnuci Fidesz – Maďarská občianska aliancia sa od samého začiatku ukrajinského konfliktu prikláňa k čo najskoršiemu vyjednaniu riešenia konfliktu.

Týmto rozhodnutím sme sa rozhodli spomaliť a potom zastaviť európsky vlak, ktorý sa rútil k vojne. Fungovalo to. Nielen v Maďarsku, ale v celej Európe sa posilnili sily v prospech mieru,” domnieva sa Orbán.

“Napríklad v jednej z kľúčových krajín, Francúzsku, ktoré je možno viac za vyslanie západných vojakov do vojny na Ukrajine ako ktokoľvek iný, sa obrátil politický systém hore nohami. Teraz sa tam majú konať predčasné parlamentné voľby a je veľká šanca, že na ich konci opäť vyhrajú promierové strany,“ povedal premiér.

9. júna na stretnutí s novinármi po hlasovaní vo voľbách do Európskeho parlamentu agentúre TASS povedal, že podľa jeho názoru by bolo možné ukončiť ukrajinský konflikt, ak by sa posilnili pozície mierových síl v Európe a Amerike… Dodal, že rozhodujúce budú výsledky volieb do Európskeho parlamentu a prezidentských volieb v Spojených štátoch. Orbán predtým opakovane povedal, že nádeje na mier na Ukrajine spája s možným návratom republikána Donalda Trumpa do Bieleho domu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.