Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šikana americkej spoločnosti pokračuje?

Vlastník sociálnej siete Facebook sa dlhodobo prezentuje tým, že vypína stránky, či účty, ktoré údajne porušujú jej pravidlá, alebo šíri dezinformácie či hoaxy. Na kontrolu „pravosti“ informácií, ktoré prostredníctvom platformy šíria ľudia či jednotlivé stránky, zamestnáva spoločnosť Marka Zuckerberga tzv. factcheckerov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Títo ľudia respektívne zamestnanci po celom svete, majú vo svojich krajinách dávať pozor a zabraňovať šíreniu dezinformácii. U nás sa o to starajú progresívni aktivisti Demagóg.sk, ktorí dlhodobo spolupracujú s liberálnym politickým spektrom na Slovensku.

Už mu jeden účet zrušili

Poslancovi za SNS Rudolfovi Huliakovi už raz jeden účet na Facebooku zrušili. Stránku, kde mal vyše 60 tisíc sledovateľov. eReportu poskytol poslanec Národnej rady vyjadrenie. „Dnes mi zrušili, ale absolútne vymazali politicky profil na Facebooku, ktorý sledovalo vyše 60300 občanov Slovenska. Len a len preto, že som zdieľal status, že sopka Etna vychŕli na jedno vzplanutie viac CO2 ako všetky autá sveta. Prišlo prvé upozornenie. Následne som zdieľal video bývalého štátneho tajomníka Michala Kiču, v ktorom sa pustil do mňa a ministra R. Takača. Potom už prišlo zablokovanie,“ povedal vtedy Huliak pre eReport.

Teraz sa to stalo znova! Poslancovi Rudolfovi Huliakovi spoločnosť Meta zrušila ďalší účet. „Zablokovali sme Váš účet. Váš účet sme skontrolovali a zistili sme, že naďalej porušujete naše podmienky služby, týkajúce sa toho, kto môže používať Facebook.“ hovorí koaličník, čo sa píše v správe, ktorú od spoločnosti obdržal.

„Tu sa núka otázka: Kto dal Mete právo rozhodovať o tom, kto môže používať Facebook. Pýtam sa, toto je forma prozápadnej demokracie? Pýtam sa, kto si uzurpoval právo v tejto krajine povedať, čo je správne a čo správne nie je? A myslím si jednu vec, že keď tu niekto hovorí o nejakom zmieri, o nejakom okrúhlom stole, tak je to len ticho pred búrkou,“ pýta sa Rudolf Huliak.

Nerozumie prečo ho zrušili

Rudolf Huliak si avšak nie je vedomí toho, že by porušil nejaká pravidlá spoločnosti, ktoré by im dali dôvod jeho osobný účet na platforme Facebook vymazať. „Z akého dôvodu, ja som nešíril žiadne šovinistické, ani nejaké extrémistické, ani fašistické a ani iné statusy, za ktoré by ma bolo nejako treba spoločensky postihovať.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.