Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Orbanizácia médií, toto je výrok moderátora relácie TV Markíza “Na Telo”. Skutočný prejav odvrhnutej duše. Redaktor Michal Kovačič sa sťažuje na cenzúru, zásahy koaličných politikov a ako poznamenal dokonca aj samotného vedenia televízie.

Tak takto pán moderátor: konečne si niekto aj u vás v TV Markíza uvedomil, že, vaša pravidelná nadpráca, akú ste permanentne predvádzali v relácii Na telo neprospieva nikomu a už vôbec neprispieva k upokojeniu spoločnosti.

Jednostranná akože objektivita a zasahovanie do stanovísk politikov vtedy opozície, dnes koalície vás preslávilo po celom Slovensku. Ak bola táto sláva váš zámer, podarilo sa.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rozhodnutím televízie ste dostali šancu zamyslieť sa nad sebou a svojim konaním, nie nad orbanizáciou médií.

Pretože ak sa nastavujú pravidlá a buduje sa systém aj v mediálnom priestore, to v žiadnom prípade nemá nič spoločné s tým čo hovoríte. Viete, svet nie je len taký, ako ho Vy vykreslíte. Svet má svoje danosti a pravidlá a to, že ste ich posledné roky prekrúcali, neznamená, že to bolo správne.

Čiže to nie je ani žiadny útok na demokraciu, ako sa domnievate. Naopak, každá zmena je posun, ktorý sa prejaví v kvalite a objektívnosti. Toto je to, na čo ste pozabudli pri prezentovaní vašich postojov a názorov v relácii, ktorú ste moderovali a zabudli ste pri tom, že nie ste diskutujúci, ale ste novinár.

Takže Vy a Denník N, ste zodpovední za pnutie v spoločnosti a takýto výkon už je ozaj na zamyslenie. … a vedenie televízie v ktorej pracujete sa zamyslelo.

Občania si zaslúžia objektívne informácie bez osobných názorov novinárov, lebo tie môžete prezentovať inak a nie v priamom televíznom prenose. Ak vám to nik nestihol povedať, ste verejná osoba a platia na vás kritériá, aké definovalo samo mediálne prostredie: nestrannosť, apolitickosť a pravdivosť.

Verte mi, že ľudí s vlastným rozumom vaše názory nezaujímajú. Preto oceňujem, že spomínaný diskusný formát je na konci. Aj keď povestný zlý dojem v nás občanoch zostáva…

Jozef Viktorin/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.