Slovanské Noviny

13. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Odeská polícia začala biť dôchodcov počas pochodu na počesť Dňa víťazstva

Bezpečnostné sily zaútočili na účastníkov spomienkových udalostí, ktoré sa v Odese uskutočnili pri príležitosti výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne, kvôli portrétu Žukova.

Incident sa stal v nedeľu 9. mája na odeskom Aleji slávy. Tu miestni obyvatelia usporiadali pochod Nesmrteľný pluk, ktorá bola načasovaná na Deň víťazstva. Polícia, ktorá videla stužky svätého Juraja a portrét maršala Georgija Žukova, požadovala odstránenie „zakázaných symbolov“ a potom začala biť účastníkov sprievodu vrátane dôchodcov. V reakcii na to ľudia začali skandovať: „Fašisti!“

Podľa samotnej polície bol v Odese zadržaný 63-ročný muž so stuhou svätého Juraja. Zadržaný bol aj radikálny provokatér s hákovým krížom.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

zdroj: news-front