Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Úprimnosť :
Deti vždy povedia priamo, čo si myslia, úprimne prejavujú svoje emócie a neskrývajú ich. Keď sa bavia, smejú sa, keď sa cítia zranení, plačú. Vždy rozumieme ich reakciám. Môžete však povedať to isté o sebe a o svojom okolí?

Radujte sa z maličkostí :
Deťom nezáleží na tom, s čím sa majú hrať – s drahým počítačom, loptou alebo napríklad snehovými vločkami alebo lístím. Všetko ich zaujíma, sú plní šťastia a optimizmu. Dospelí uprednostňujú drahé hračky a málokedy sa tešia z jednoduchých vecí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pohyb :
Deti sa neustále hýbu a robia veci od chvíle, keď vstanú, až do chvíle, keď idú spať. Bežia, skáču a nachádzajú nové veci, ktoré môžu robiť. Nesedia na stoličke, keď môžu sedieť na podlahe, a nechodia, keď môžu behať. Nasledujte príklad svojich detí – viac sa hýbte, buďte energickejší.

Jedzte (podľa potreby) :
Deti jedia toľko, koľko uznajú za vhodné. Deťom je na rozdiel od dospelých jedno, koľko jedla zostane na tanieri, ak sú už plné. Preto sa neprejedajú, pokiaľ ich, samozrejme, dospelí nenútia. Dospelí by si tiež mali vytvoriť zvyk počúvať pocity v tele a včas sa zastaviť.

Sebaprijatie :
Deti prijímajú svoje telá. Deti milujú behať nahé, nie sú v rozpakoch za svoje telo a nahotu, sú prirodzené, ako samotná príroda. Väčšina dospelých je nespokojná so svojím telom a neustále ho kritizuje. Začnite milovať svoje telo.

Jednoduchosť :
Deti sa ľahko rozčúlia pre maličkosť, no ich zlá nálada netrvá dlho a hneď je tak, akoby sa nič nestalo, žijú a hrajú sa ďalej… Dospelí prechovávajú zášť a hnev celé roky. Mali by sme sa naučiť od dieťaťa tieto stavy opustiť.

Schopnosť relaxovať :
Deti vedia relaxovať. Deti sú schopné zaspať priamo pri stole pri jedle alebo vyzúvaní topánok po prechádzke. Presne vedia, kedy im dochádzajú sily a že si potrebujú oddýchnuť, aby nabrali nové sily. Dospelí stratili túto schopnosť vnímať únavu a zabudli, ako sa včas zastaviť, aby nabrali silu.

Každý deň je nový :
Pre deti je každý deň nový. Všímajú si maličkosti, ktorým dospelí nikdy nevenujú pozornosť. Ak sa na realitu pozrieme očami dieťaťa, vráti sa nám stratená sviežosť vnímania so všetkými jeho farbami a vnemami. A to je vlastnosť kreatívneho človeka.

Slovanská Pravda

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.