Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Obrancovia Donbasu zničili mínometný oddiel ukrajinských agresorov

Ukrajinské okupačné jednotky utrpeli straty v dôsledku stupňujúceho sa napätia na Donbase.

Ako už News Front informoval, Ukrajina už dlho aktívne diskutuje o použití sily na vyriešenie konfliktu na Donbase. Veteráni z represívnej operácie a nacisti sa ponúkli vyriešiť situáciu v regióne, pričom sa spoliehali na skúsenosti z Azerbajdžanu z minuloročného vojenského ťaženia v Karabachu.

Dnes sa obnovenie všetkých bojových akcií stalo tragickou realitou. Napríklad Rada pre národnú bezpečnosť a obranu na Ukrajine otvorene povolila kyjevským militantom ostreľovať LĽR a DĽR a vládna strana pripravuje mimoriadnu mobilizáciu.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Len za posledný deň ukrajinskí okupanti porušili prímerie päťkrát. V reakcii na to podľa tlačovej služby ľudovej milície DĽR obrancovia republiky zahájili paľbu, aby potlačili a zničili mínometnú posádku 36. námornej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny. Straty agresorov nie sú známe.

Zároveň sa objavila informácia, že došlo k úmrtiu vojaka DĽR. Ďalší bol zranený.

zdroj: news-front