Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Je pravda, že časy štrngania na námestiach sú už viac ako tridsať rokov za nami. Avšak okrem lásky sme si sľúbili aj to, že už nikdy viac u nás žiadnu ideológiu. A tento sľub ostentatívne ignorujeme. V inej podobe sa téme venoval na sociálnej sieti Gyimesi György.

Zbavili sme sa Stalinskej ideológie, i tej Brežnevovskej, zakázali sme komunistickú s odôvodnením, že je zločinecká a vypestovali sme si naozaj „dôstojnú náhradu“ a pokračovateľa – ideológiu s názvom Progresivizmus.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zmenilo sa iba meno, princípy zostali

Podľa politika Gyimesi Györgya prívrženci Progresivizmu „sú rovnako sfanatizovaní, ako prívrženci iných ideológií, čo zamedzuje akúkoľvek racionálnu debatu. Ako každá ideológia aj progresivizmus má ambíciu mať “vedúcu úlohu v štáte”, dehumanizuje a stigmatizuje názorových oponentov, neváha použiť aj represívne zložky štátu. Je výborne zorganizovaný cez sieť zo zahraničia financovaných mimovládok a akože nezávislých médií cez ktoré sa snaží ovolyvňovať verejný priestor.“

Progresívci sú egoisti, ultraegoisti

„Okrem nevývalej agresivity je progresivizmus nebezpečný aj preto, že viera v slepú ideológiu má prednosť pred zdravým sedliackym rozumom. Progresívec uprednostní svoju ideológiu pred záujmom občana. V skratke – chce Vám nadiktovať čo si máte myslieť a čo musíte akceptovať, kdežto suverenista a konzervatívec hľadí na záujmy ľudí a podľa toho tvorí svoje politiky.“ vysvetľuje Gyimesi György.

Hlásatelia bludov

V popise zvrátenosti Progresivizmu politik pokračuje: „Zo sfanatizovaných progresívcov preto vychádzajú také bludy ako zákaz plynových kotlov v domácnostiach od roku 2028, zákaz spaľovacích motorov od r. 2035, povinné zatepľovanie starších rodinných domov, obmedzovanie chovu kráv kvôli tomu, že prdia metán, možnosť meniť si pohlavie podľa ľubovôle, tretie WC na školách a vo verejných budovách pre tých, čo nevedia čo sú, rozprávka o šírení mieru prostredníctvom ničivých zbraní, prijímanie sankcií proti sebe samým, či navozenie stoviek tisíc neprispôsobivých migrantov.“

Takže, vráťme sa k sľubom Novembra 89!

Inými slovami nám Gyimesi György pripomína, že je nielen najvyšší čas, ale aj vhodná príležitosť. „Mám však aj dobrú správu. Tak, ako sme vyhnali východnú ideológiu, tak vyženieme aj tento import bláznivých nápadov zo západu. Dobrú príležitosť budeme mať 8. júna v eurovoľbách.“

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d