Slovanské Noviny

26. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

O modernom chlebe: toto je jeden z najstrašnejších vynálezov ľudstva

Kandidát lekárskych vied, lekár, Viktor Chruščov:

„Vylúčil som moderný chlieb zo stravy (a mojich pacientov). Faktom je, že ak jeme kvasnicový chlieb, kvasinky, ktoré sa dostanú do našej krvi, sa začnú množiť, konzumujú naše vitamíny, mikroelementy, bielkoviny. A zároveň vylučujú produkty svojej životnej činnosti – toxíny. Kvasinky parazitujú v našom tele. Moderný chlieb považujem za jeden z najstrašnejších vynálezov ľudstva.

Moderné droždie ide počas pečenia do lepkových kapsúl. A v črevách sa z týchto kapsúl uvoľňujú a poškodzujú sliznicu, narúšajú normálnu črevnú mikroflóru. Navyše parazitujú nielen v črevách,
ale žijú v krvnej plazme a voľne sa množia (hlavne pučaním). To môže mať za následok rôzne druhy intoxikácií, plesňové ochorenia, oslabenie imunity, čo môže viesť k mnohým chronickým ochoreniam a nádorovým procesom. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Do 40. rokov 20. storočia sa používal úplne iný druh kvásku. Hovorilo sa mu aj „chmeľ“. Tieto kvasinky si neznepriatelili ľudskú symbiotickú mikroflóru (t.j. nezabili prospešné baktérie žijúce v hrubom čreve), ale cesto kyslo asi deň, čo pekárom nevyhovovalo. Na zintenzívnenie výrobného procesu začali používať kvasinky úplne iného druhu, ktoré sú oficiálne (a to je otvorená informácia) považované za „oportúnne patogény“, t.j. tie, ktoré za určitých podmienok spôsobujú ochorenie, to je to, čo sa dnes nazýva „termofilné kvasinky“. Na takomto kvásku cesto vykysne asi za hodinu.

Teplomilné droždie, ktoré sa dnes používa pri pečení chleba, sú ANTAGONISTMI ĽUDSKEJ SYMBIOTICKEJ MIKROFÓRY. To znamená, že sekréty týchto kvasiniek zabíjajú tie mikróby v hrubom čreve, ktoré by za normálnych okolností mali produkovať vitamíny, esenciálne aminokyseliny, užitočné biologicky aktívne látky a mnoho iného, čo ľudský organizmus potrebuje pre plné fungovanie, teda pre ZDRAVIE.

Existuje asi 500 druhov kvasinkových húb. Najnebezpečnejších pre človeka je asi 30. Plesňové ochorenia sú v posledných rokoch rozšírené. Podľa rôznych odhadov prevalencia mykóz pokrýva 80 % dospelej populácie a 95 % detí.

V posledných rokoch je tendencia zvyšovať výskyt mykóz nielen u dospelých, ale aj u detí. Najmä komplexné, systémové mykózy.

Slovanské Noviny