Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

18.11.2020

Zdroj: Merkur.de

Na odporučenie WHO bol dnes, 18.11.2020 v Nemecku, prijatý Zákon o ochrane pred infekciami Bundestagom a Bundesratom. V Berlíne vyšli, proti tomuto zákonu, protestovať do ulíc tisícky ľudí. Na sociálnych sieťach bol zákon o ochrane pred infekciami nazvaný „zmocňovacím zákonom“, ktorý v roku 1933 priznal národným socialistom ďalekosiahle právomoci, ktoré v konečnom dôsledku viedli k diktatúre. Záplava e-mailov zasiahla mnohých členov Spolkového snemu. Vedúci regionálnej skupiny CSU Alexander Dobrindt uviedol, že len do jeho kancelárie bolo do rána prijatých okolo 37 000 e-mailov o tomto zákone. Nový zákon o ochrane pred infekciami, ktorý Spolkový snem a Spolková rada dnes schválili, bol prijatý v zrýchlenom konaní. Počas diskusie v Bundestagu vystúpil minister zdravotníctva Jens Spahn (CDU). Vyjadril nádej, že zmenený a doplnený zákon zabezpečí väčšiu právnu bezpečnosť a väčšiu akceptáciu koronavírusových opatrení. Kritici sa sťažujú na nejasnú terminológiu zákona, ale aj na nadmerné obmedzenia základných práv. V uliciach to vrie. Polícia použila aj vodné delá.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Christian Lindner, šéf FDP, odôvodnil v ZDF„Morgenmagazin“ svoju kritiku: Zákon nevytvára „jasnú predvídateľnosť vládnych opatrení v pandémii“. Lindner chce jasný obsah o pandemickej situácii a kritéria, aké opatrenia môže vláda prijať, to znamená, čo sa môže stať v prípade miernej infekcie v krajine a aké opatrenia môže vláda prijať v prípade núdze„Je to v podstate bianko šek“, hovorí Lindner o súčasnom návrhu. Vládny manévrovací priestor zachádza stále príliš ďaleko.

Situácia v Berlíne: 

18. novembra, 11.25 hod .: Medzitým sa zhromaždili tisíce ľudí, najmä v Berlíne, aby vyjadrili svoju nespokojnosť so zákonom o ochrane pred infekciami. Svet reportér opisuje, že vzdialenosť a maskyneboli dodržené. Na protestoch sa zúčastňujú aj rodiny s deťmi. Uvidí sa, či a kedy polícia v prípade nesplnenia podmienok rozbije demonštrácieNemecká tlačová agentúra píše, že je v službe 2 000 policajtov, vrátane podpory od ďalších deviatich spolkových krajín a od federálnej polície.

18. novembra, 12.42 hod .: Vládny zákon o ochrane pred infekciami predstavuje „najväčšie obmedzenie základných práv v histórii Spolkovej republiky“, tvrdí sa Alexander Gaulandz AfD. Vidieť to v uliciach a v agresii, ktorú cítiť všade. Hovorí o požiadavke nepriameho očkovania. Tento argument odmietla rečníčka z CDU Karin Mag: „Kto sa dá zaočkovať, zostáva dobrovoľným rozhodnutím.“ Gauland vidí „príznaky inteligentnej zdravotnej diktatúry zblízka“. Nesúhlasí s celkovým dohľadom ako v Číne. „Virológ Christian Drosten je v súčasnosti nemeckým panovníkom,“ hovorí Gauland. Na ďalších virológov sa neprihliadalo. Iba parlament mohol rozhodnúť o obmedzení základných práv. Nový zákon ale nestanovuje ani „presný, obmedzený čas“ opatrení.

18. novembra 13:01: Pred Bundestagom polícia zakročila: Demonštrácia proti koronovým opatreniam federálnej vlády pred Brandenburskou bránou v Berlíne je rozháňaná pomocou vodných diel.

18. novembra, 13:53: „Sme ľudia“ kričali demonštranti v Berlíne zborovo v niektorých častiach mesta. Na policajtov sa kričí, podľa ich vyjadrení na nich vrhajú fľaše, kamene a petardy a útočia sprejmi s korením. Polícia už niektorých útočníkov zatkla.

18. novemra, 15:40: Spolkový snem prijal nový zákon o ochrane pred infekciami jasnou väčšinou. Nový zákon potvrdilo 415 poslancov. 236 členov Spolkového snemu hlasovalo proti, osem ďalších sa zdržalo hlasovania. Zákon obsahuje obmedzenia, ako napríklad zatváranie reštaurácií alebo dodržiavanie vzdialeností a nosenie rúšok.

18. novembra, 14:52: Na ulici okolo budovy Reichstagu a Brandenburskej brány je stále veľa demonštrantov. Fotografie sveta z hlavného mesta ukazujú, že demonštranti sú tvrdohlaví. Bezpečnostní pracovníci neustále strieľajú vodu nad hlavami účastníkov tak, aby voda demonštrantov premočila a prinútila ich odísť.

18. novembra 16:17: Nový zákon o ochrane pred infekciami je oficiálny, už ho shválila aj Federálna rada. Celkovo 49 zo 69 členov rady zdvihlo ruku za schválenie nového zákona. Schôdza Federálnej rady sa skončila a rozhodnutie je konečné.

18. novembra 17:19: Okrem uznesenia o novom zákone o ochrane pred infekciami sa v stredu v Bundestagu hlasovalo aj o inom. Kvôli koronovej kríze výbor rozhodol, že by mala pokračovať epidemická situácia celoštátneho rozsahu. Za Úniu a návrh SPD hlasovalo 423 poslancov, 91 bolo proti a 134 poslancov sa zdržalo hlasovania.

Zdroj: Bol prijatý nový zákon o koróne! Demonštrácia pred Bundestagom sa úplne stupňuje – AfD spôsobuje škandál, Merkur.de, zem a vek

AUTOR: MARCELA HOFFMANNOVÁ

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d