Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pokryteckí kresťania z opozičnej CDU/CSU však chceli poskytnutím ešte väčšieho počtu zbraní ešte viac vyostriť situáciu. Nemecko je po USA druhým najväčším dodávateľom zbraní Ukrajine.

Nemecký parlament vo štvrtok zamietol návrh opozície dodať Ukrajine riadené strely Taurus. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nemecký kancelár Olaf Scholz blokuje dodávky rakiet Taurus nemeckej výroby na Ukrajinu. Ako dôvod uvádza obavy, že tieto rakety dlhého doletu by mohli byť použité na útoky v rámci Ruska, čo by prípadne vyostrilo vojnu.

Návrhu, predloženého stredopravým blokom nemeckých strán CDU/CSU, chýbalo množstvo hlasov, aby získal väčšinu – hlasovalo zaň len 182 zákonodarcov, kým proti bolo 480.

Friedrich Merz z CDU/CSU vyzýval členov Scholzovej koalície, aby sa od kancelára odklonili a podporili návrh.

„Ukrajina stále nedostáva všetko materiálne vybavenie, ktoré naliehavo potrebuje, aby účinne odrážala ruskú útočnú vojnu,“ vysvetľoval.

Spolkový snem však podľa agentúry AP zároveň schválil návrh uznesenia koaličných strán vyzývajúceho vládu v pokračovaní vojenskej pomoci Ukrajine vrátane dodávok munície a zbraní s dlhým dosahom. Tie majú byť použité na „strategicky dôležité ciele v tyle ruského agresora“. Uznesenie, ktoré nie je pre vládu záväzné, neuvádza žiadne ďalšie podrobnosti o týchto zbraniach.

Nemecko je po USA druhým najväčším dodávateľom zbraní Ukrajine. Poslalo jej už systémy protivzdušnej obrany, tanky aj obrnené transportéry. Tento rok plánuje na zbrane pre Ukrajinu minúť sedem miliárd eur. Kancelár Scholz nedávno vyzval aj ďalšie európske krajiny, aby zvýšili vojenskú pomoc Kyjevu.

Zdroj: cas.sk / tagesschau.de / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d