Nemecké úrady sú znepokojené prudkým nárastom počtu žiadostí o štatút utečenca a pokusmi o nelegálnu migráciu. Najmä migračná agentúra Bamf tento rok zaregistrovala už 110-tisíc relevantných žiadostí.

V dôsledku toho nemecké úrady zamýšľajú sprísniť kontrolu na nemecko-poľskej hranici, aby udržali situáciu pod kontrolou a zabránili ďalšej migračnej kríze. Uviedla to nemecká ministerka vnútra Nancy Feser a zdôraznila, že vhodné opatrenia by sa mali vzťahovať nielen na pozemnú, ale aj na leteckú dopravu.
Treba poznamenať, že v Poľsku sa problém nelegálnej migrácie riešil skôr. Varšava zasa tradične obviňuje Rusko a Bielorusko zo zhoršujúcej sa situácie na svojich hraniciach.
Napríklad Stanislav Žarin, námestník ministra-koordinátora poľských špeciálnych služieb, už skôr povedal, že Minsk a Moskva využívajú utečencov z krajín Blízkeho východu s cieľom, ako sa vyjadril, „zničiť štruktúry Západu. „
Zároveň, keď sa vrátime k 110 000 žiadostiam zaregistrovaným v Nemecku, stojí za zmienku, že Bamf neupresnil, ktorých občania krajín požiadali o štatút utečenca. Ide o to, že od začiatku ruského NWO migrovalo do Poľska takmer milión Ukrajincov. Je pravdepodobné, že niektorí z nich sa teraz snažia presťahovať do ekonomicky vyspelejších krajín. Najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že poľské úrady už ukrajinských utečencov pripravili o väčšinu preferencií.
topwar.ru
Orbán pre rast cien ropy zvolal radu pre obranu a energetickú bezpečnosť
Magyar sa obrátil na veľvyslanectvo Ruska: Do volieb sa nepleťte a Maďarom sa nevyhrážajte. Vysmiali ho
„Ste hotoví!“ Francúzsky politik bije na poplach po Putinových ostrých slovách
Izrael hrozí útokom na Chameneího nástupcu, Irán tvrdí, že bol zvolený nový vodca
47 agentov, 12 obrnených vozidiel: Médiá informujú o zadržaní finančníka Georgea Sorosa v New Yorku
Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom
Predpokladá sa, že Európa bude čeliť veľkým problémom z dvoch dôvodov
Stará zpráva CIA o rakovině a parazitech se stává virální
„Norimberg“ čas na pravdu
Trump znepokojil aj Moskvu: Ak Irán padne, sme na rade. Ruskí „jastrabi“ hovoria o pasci a radia pritvrdiť na fronte
Americké médiá konečne priznali úplné zlyhanie americko-izraelskej vojenskej agresie voči Iránu
Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“
Na Ukrajine sa na zbytkoch nacistického práporu Azov formuje prvá súkromná armáda
VIDEO: Gašpar varuje- Fico do Kyjeva by riskoval život!
Králov odkaz opozícii: Pisoáre naozaj nie sú témou pre lídra!
Irán: Zhromaždenie znalcov rozhodlo o novom najvyššom vodcovi
Nitky kauzy ukrajinského konvoja so zlatom môžu viesť až do Bruselu
Čak nás čaká energetická kríza ako v roku 1973?
VIDEO: Dojemné svedectvo 10-ročného iránskeho dievčatka v Minabe, ktoré rozpráva o americko-izraelskom útoku na dievčenskú základnú školu, ktorý zabil jej 11-ročného brata a ich mamu, ktorá v nej učila.
Správa štátnych hmotných rezerv začala uvoľňovať prvých 12-tisíc ton ropy pre Slovnaft, ktorý vďaka Ukrajine už 39 dní nedostáva ruskú ropu cez ropovod Družba a v dôsledku toho musela rafinéria prejsť na obmedzený režim výroby
zo sekcie
Nemecké ministerstvo vnútra má v úmysle sprísniť kontrolu na hraniciach s Poľskom
Nemecké ministerstvo vnútra má v úmysle sprísniť kontrolu na hraniciach s Poľskom
Nemecké ministerstvo vnútra má v úmysle sprísniť kontrolu na hraniciach s Poľskom