Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Certifikovaný patológ prehovoril o hlavnej príčine hospitalizácií a úmrtí na ochorenie COVID-19. Dr. Ryan Cole je zakladateľom firmy Cole Diagnostics, ktorá je jedným z najväčších prevádzkovateľov laboratórií v americkom štáte Idaho.

Dr. Cole študoval skutočné dôvody, prečo ľudia trpia na rôzne infekcie, nielen COVID-19. Zistil, že najvážnejším problémom verejného zdravia je nedostatok vitamínu D, ktorým trpí až 70% svetovej populácie.

Ako uvádza:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Normálna hladina vitamínu D v tele znižuje riziko vzniku závažných prejavov ochorenia COVID-19 a hospitalizácii až o 90%.

Bolo vykonaných množstvo placebom kontrolovaných štúdií po celom svete. Ide o vedecký fakt, nie iba koreláciu. Dáta ukazujú, čo ľudí zabíja. Je to cytokínová búrka.

Ak máte hladinu vitamínu D v strede pásma, na kovid nezomriete, pretože sa u vás nemôže rozvinúť cytokínová búrka.“

Skupiny ľudí najviac postihnuté nedostatkom vitamínu D

U niektorých skupín ľudí sa nedostatok vitamínu D vyskytuje častejšie než u iných. Najviac ohrození sú nasledovní ľudia:

Skupina č.1: Ľudia s tmavou pokožkou

Nedostatok vitamínu D sa výrazne líši u ľudí rôznych ráz a etnicít žijúcich na tom istom území. Obsah pigmentu melanínu v pokožke je rozhodujúcim pri určovaní miery, akou pokožka absorbuje slnečné lúče.

Čím viac melanínu, tým tmavšia pokožka, tým menšia miera absorpcie lúčov a nižšia produkcia vitamínu D. Príroda takto zabezpečila, aby každý človek na Zemi si vytváral približne rovnaké množstvo vitamínu D.

Na rovníku je viac slnečného žiarenia. Preto u ľudí s tmavou pokožkou je na výrobu potrebného množstva vitamínu D nutné väčšie množstvo slnka.

Naopak, v severných oblastiach, kde je slnka oveľa menej, musí na výrobu vitamínu D stačiť aj to málo slnečného svitu, čo je k dispozícii. Preto u ľudí so svetlou pokožkou to isté množstvo slnka vyrobí v tele viac vitamínu D ako u ľudí s tmavšou pleťou.

V minulosti to bolo v rovnováhe, keďže pri rovníku žili len ľudia s tmavou pokožkou a v severských oblastiach zasa žili iba ľudia s bledšou pokožkou. Avšak dnes, v čase globálnej civilizácie, žijú v severských oblastiach aj ľudia s tmavšou pokožkou, ktorým znížený slnečný svit nemusí stačiť na výrobu dostatku vitamínu D.

To však neznamená, že belochov sa nedostatok vitamínu D netýka. Doba sa totiž zmenila a dnes trávime oveľa viac času v interiéroch ako kedysi.

Nedostatok vitamínu D postihuje jednotlivé etnické skupiny nasledovne:

  • 47% kaukazanov (belochov)
  • 70% latinoameričanov a južných aziatov
  • 72% pôvodných američanov
  • 83% černochov

Samozrejme, nejde tu o nejaký rasizmus, že kovid postihuje viac ľudí s tmavšou pokožkou.

Ako sme to vyššie vysvetlili, je to čistá biológia, pretože čím tmavšia pokožka, tým slabšia tvorba vitamínu D (respektíve, tým viac slnka potrebného na výrobu toho istého množstva vitamínu D).

Skupina č.2: Obézni a starí ľudia

Nedostatok vitamínu D sa častejšie objavuje u ľudí s nadváhou a obezitou, ktorí predstavujú ďalšiu rizikovú kategóriu pre ťažký priebeh ochorenia COVID-19.

Nakoľko je vitamín D v tuku rozpustný vitamín, bežne ho telo ukladá v tukových bunkách a potom chýba v krvnom obehu. Hladiny vitamínu D sú vyššie u ľudí, ktorí majú zdravú váhu.

Úroveň vitamínu D je často nízka aj u starých ľudí, ktorí majú sedavý spôsob života, alebo ktorí sú bez vychádzok zavretí v tmavých priestoroch domovov sociálnych služieb (starobincoch).

Ako uvádza Dr. Cole: „My sme v podstate zastavili a uzamkli celú spoločnosť kvôli ľuďom, ktorí už aj tak sú vo veku, v ktorom sa bežne umiera prirodzenou smrťou (namiesto toho, aby sme rizikovým jednotlivcom pomohli znížiť riziko ich úmrtia).“

Ďalej dodáva, že u tejto skupiny ľudí sa nedostatok vitamínu D vyskytuje až v 96% prípadoch.

Skupina č.3: Ľudia žijúci na severnej pologuli

Nedostatok vitamínu D taktiež vo zvýšenej miere postihuje ľudí na severnej pologuli, pretože títo zvyčajne trávia oveľa viac času v interiéroch a menej času vonku na slnku. No a potom aj miera ich hospitalizácií a úmrtí je vyššia.

Napríklad taká Florida, ktorá je bližšie k rovníku, napriek pomerne početnej populácii starých ľudí naďalej zvláda pandémiu COVID-19 oveľa lepšie než iné americké štáty, ktoré zaviedli tvrdé lockdowny.

Napriek tomu, že Floridu často kritizovali pre jej laxný prístup k pandémii, zachovala si omnoho nižšiu mieru hospitalizácii i úmrtí. Ľudia tam totiž majú prístup k slnku počas celého roka.

Vyššie teploty sú príležitosťou, aby ľudia trávili vonku na slnku viac času a budovali si tak svoj imunitný systém prirodzeným spôsobom.

Šírenie vírusov je len malým znepokojením v situácii, keď zdraví ľudia ľahšie prekonávajú infekcie, nakoľko ich telá disponujú dostatkom vitamínu D.

Úrady pristupujú k pandémii zlým spôsobom

Nikto nemá právo žiť v úplne sterilnom prostredí bez akýchkoľvek vírusov a ani prístup úradov, ktoré sa o niečo také snažia, nie je práve najšťastnejší spôsob boja s infekčnými chorobami.

Oveľa lepším prístupom je podporovať zvyšovanie hladiny vitamínu D v populácii, najlepšie nabádaním, aby ľudia trávili viac času vonku. To je však presným opakom toho, čo dnes väčšina svetových vlád robí.

Úplne zabrániť, aby boli ľudia vystavení vírusom, sa jednoducho nedá.

Vlády a štátne úrady teda zvolili úplne zlý spôsob boja s pandémiou, keď zaviedli lockdowny, zákazy vychádzania, obmedzovanie sociálnych kontaktov či zahanbovanie ľudí kvôli ich údajnému šíreniu vírusu, ktorý vôbec ani nemali.

Populácia s dostatkom vitamínu D zľahka dokáže prekonať infekciu a navyše získa proti nej prirodzenú, teda najsilnejšiu možnú imunitu.

Nikto nedokáže vakcínami nahradiť nedostatok vitamínu D. Ak by sa jeho nedostatku venovala adekvátna pozornosť už od začiatku, potom by neexistoval žiadny dopyt po vakcínach.

Záver

Veda o vitamíne D sa dnes masovo ignoruje, pretože niekto chce zarábať miliardy na vakcínach a vyrábať z nich novodobé náboženstvo a svätý grál „vedy“.

No a všetko ostatné, čo je pre telo lepším prínosom, je potláčané a cenzurované.

Nemáme tu „povinné užívanie vitamínu D“, „imunitné pasy vitamínu D“ či „veľkokapacitné centrá podávania vitamínu D“, a to aj napriek tomu, že mnohé kliniky a nemocnice majú s odstraňovaním nedostatku vitamínu D obrovský úspech pri liečení COVID-19.

Zdroj: https://www.badatel.net

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.