Slovanské Noviny

27. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Odvaha

Mal by byť človek odvážny? Prečo je to prvá zásada? Pretože ničí strach. Ak je človek zbabelec, nenájde si v živote svoje miesto, energiu, ktorá sa dáva na vykonávanie vecí, nasmeruje ju k strachu. Strach blokuje akékoľvek podniky, sedí na rovnakej úrovni, nedovolí, aby bol človek celistvý, neumožňuje mu rozhodnúť sa. Preto je potrebná odvaha.

Odvaha sa kladie v detstve. Ak dieťa vyrastá v podmienkach kriku, obmedzení („nedotýkajte sa“, „to nie je dovolené“ atď.), Potom je prirodzene odvaha dieťaťa utláčaná, preto sa taký človek bude celý život báť urobiť krok. Dieťa nemôžete obmedziť, nemôžete na neho kričať. Ak sa niečo nedarí, musíte to vysvetliť, aby to dieťa pochopilo. Ak sa tak nestane prvých 7 – 10 rokov, bude to veľmi ťažké urobiť. Dieťa ešte nemôžete zastrašiť. Naši rodičia boli často zastrašovaní Baba Yagou, Babayom atď., Aby sa dieťa mohlo dobre správať. V skutočnosti to všetko má veľmi silný vplyv na psychiku dieťaťa.

Ako môžeme rozvíjať odvahu? Musíme si uvedomiť, že to máme, a nie neustále sa oddávať slabostiam, neutiecť ako pštros, schovať si piesok do hlavy, ale začať niečo robiť. Preto si musíte povedať „Prestaňte sa báť !!!“, aj keď je to ťažké. Môžete napríklad skočiť z padáka, niekde v krajine, kde strávite noc osamote, t.j. takže to bolo strašidelné pre myseľ, ale fyzicky bezpečné. Aby tento postup priniesol výsledky, je potrebné dodržiavať túto zásadu:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Úprimnosť

Pozrime sa, čo je to čestnosť? V ruskom jazyku, vďaka ktorému je jedinečný, má každý koreň, každé slovo význam. Česť, časť, čistota myšlienok a predovšetkým neklamanie samého seba. Snažíme sa neustále klamať. Od detstva nás naši rodičia klamali, a tým vštepovali dieťaťu schopnosť klamať samého seba. A preto od myšlienky človeka sú veľmi energeticky náročné, predstavte si človeka, ktorý si myslí jednu vec, hovorí inú a robí tretie. Jeho vnútorné energie, ako labuť, rakovina a šťuka, sa ťahajú rôznymi smermi – a výsledok je nulový.

Človek, ktorý podvádza, stráca energiu, a preto sa verí, že podvádzanie je jednou z nerestí neznalého človeka, podvádzať boli schopní iba sudras – spodná vrstva ľudí, ktorí o sebe úplne nevedia, žijú v strachu atď. Aspoň naši predkovia nevedeli, čo je klam. Ani častica, ktorá nie je v ruskom jazyku, neexistovala – objavila sa pomerne nedávno, s krstom Rusa, predtým, ako došlo k prijatiu, naši predkovia prijali život v celej jeho rozmanitosti.

Úprimnosť pomohla človeku spomenúť si na seba v minulom živote. Keď človek podvádza, blokuje mu pamäť. Nechce prijať realitu a snaží sa prísť s niečím zodpovedajúcim realite. A postupne človek, ktorý klame, nahrádza realitu svojim obrazom. Preto musí byť človek úprimný. Keď je človek čestný, prebudí sa v ňom spojenie s bohmi a toto spojenie sa nazývalo svedomie. Svedomie, spoločné posolstvo, posolstvo Bohov. A hlas svedomia je hlasom, ako povedal Gurdjieff, hlasom najvyššieho intelektuálneho centra.

Klamstvo

prvom rade nesmieme klamať seba – svoj vnútorný svet. Prirodzene, keď naši predkovia žili v súlade s prírodou, nemali túžbu podvádzať iného. Keď človek začne klamať sám seba, postupne začne klamať aj spoločnosť. Tých. naopak, klamať svoje okolie znamená postupne klamať sám seba. Je to všetko prepojené. Čo je v nutrii, je vonku. Ako môžeš byť k sebe úprimný? Počúvajte svoje srdce, neskúšajte klamať, musíte prijať. Alebo sa nedá vyhnúť výčitkám svedomia. Vnútorná, vznešená časť hovorí: „Porušujete prirodzený zákon, prirodzenú rovnováhu.“ Teraz je už na toto všetko uvalená morálka a nové zvrátené hodnotenia.

Dokonalosť

Teraz sa nám vnucuje spôsob života, keď sa človek stal absolútne bezúhonným. Takmer všetky veci robíme na povel, ani nevieme, ako myslieť. Naše myslenie je teraz narušené. Muž niečo uvidel, zamyslel sa, potom sa prepol a už premýšľa nad niečím novým. Napríklad sme na niečo mysleli, zrazu okolo prešlo auto a už myslíme na niečo iné. Výsledná hodnota je nula. A preto je dokonalosť tak dôležitá – schopnosť dotiahnuť všetko do konca. Ak ste začali premýšľať, musíte to myslieť do konca, kým nedospejete k nejakému konštruktívnemu rozhodnutiu.

Dokonalosť znamená, že vám už nezostali žiadne nesplnené túžby. Človek postupne prichádza na to, že ovláda svoje túžby a zanecháva tie, ktoré sú skutočne potrebné. A pamätajte: čo je v malom, tak vo veľkom. Ak zlyháte v malých veciach, zlyháte aj vo veľkom biznise. Do okamihu rozhodnutia môžete o niečom premýšľať, uvažovať, počítať, ale keď už ste sa rozhodli, všetko ste museli urobiť, musíte to určite vykonať. Sledujte svoje myšlienky, uskutočňujte ich, viac meditácií (to je zamyslenie sa nad danou témou). Keď niečo robíte, buďte v tom, myslite iba na to. V opačnom prípade nebude žiadny výsledok – urobíte jednu vec a myslíte si druhú. V Rusku existoval taký koncept – „dať svoju dušu“ do toho, čo robíš. Ako môžete robiť „od srdca“ a myslieť na niečo iné? Takto to nefunguje.

zdroj: z útrob internetu a múdrosti našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d