NAKA Výboha zatiaľ nezadržala. Proti nemu vypovedajú podnikateľ Michal Suchoba a bývalý prezident finančnej správy SR, František Imrecze. O Výbohovi Imrecze povedal, že bol osobou, ktorá mala odovzdať 150 tisícový úplatok Petrovi Pellegrinimu.

NAKA rozbehla Mýtnik III
Opäť sa pohli ľady. NAKA od dnešného rána zadržiava osoby. Zadržania súvisia s akciou „Mýtnik III“. Okrem zadržaného bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca a bývalej šéfky daniarov, Lenky Wittenbergerová, je obvinený aj podnikateľ M. Výboh. „Nebudem sa tváriť, že nie je môj priateľ,“ povedal svojho času R. Fico na otázku, aký má s Výbohom vzťah.
Zdá sa však, že nitky smerujú skôr k Petrovi Pellegrinimu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ako informuje denník SME, „Kauza Mýtnik sa týka prevažne IT projektov na finančnej správe. Od januára je v nej okrem iných obvinený aj bývalý šéf správy František Imrecze, podnikateľ Jozef Brhel, jeho brat Peter Brhel, či bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega.“
Odovzdal Výboh úplatok Pellegrinimu?
Proti Výbohovi vypovedajú podnikateľ Michal Suchoba a bývalý prezident finančnej správy SR, František Imrecze. O Výbohovi Imrecze vypovedal, že bol osobou, ktorá mala odovzdať 150 tisícový úplatok Petrovi Pellegrinimu. Na túto kauzu upozornil portál Aktuality.
Portál SME informuje, že „peniazmi si chcel Suchoba zabezpečiť politickú podporu pre zavedenie virtuálnej pokladnice, z čoho chcel finančne profitovať na súvisiacich zákazkách pre jeho firmy.“
Imrecze v tejto súvislosti vypovedal toto: „Pri prechádzke z reštaurácie sa ma Peter Pellegrini spýtal, či tú finančnú odmenu od Michala Suchobu vieme zrealizovať prostredníctvom Miroslava Výboha.“ Išlo o udalosti z prelomu rokov 2013 a 2014.
Výpovede Imreczeho a Suchobu sa zhodujú
„Zhodne s Imreczeho výpoveďou svedčí údajne aj Suchoba, ktorý policajtom opísal, ako Výbohovi priniesol 150-tisíc v 500-eurových bankovkách v krabici od šampanského Cristal. Keď odovzdanie peňazí úspešne prebehlo, tak Výboh ostatným len odkázal, že „Pelle ďakuje“,“ informuje SME.
Reakcia Miroslava Výboha k týmto obvienneiam nie je známa. Peter Pellegrini zas všetko označil za lož.
Výboha sa však zatiaľ zadržať nepodarilo. Ak sa neprihlási sám, je možné, že naňho vydajú zatykač.
hlavný denník
Putin počas osláv Dňa Ruska: “Našim nepriateľom môžeme dať len jednu radu: nebojujte proti Rusku”
Kallasovej hrozné tajomstvo. Po Putinových slovách sa „zbláznila“. „Bude to viac než len rezignácia“
Prichádza veľká skúška pre planétu: Mohutné El Niño môže rozhýbať počasie po celom svete
Fico pritvrdil voči Bruselu: Slovensko si nenechá diktovať, ako má chrániť svoju identitu
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Inšpektori stiahli obľúbené kurčatá, chemická stopa v mäse
VIDEO: Iránsky konflikt vstúpil do najnebezpečnejšej fázy.
VIDEO: O najväčšom ropnom šoku v histórii, o tom, ako sa energetická situácia vo svete kvôli americko-izraelskej vojne proti Iránu navždy zmenila, a o fatálnych dopadoch vojenského konfliktu na petrodolár
Michal Bartek: Slovenské médiá prerazili dno, toto už je naozaj za čiarou
VIDEO: „Michal Šimečka a jeho rodina sú hlboko zainteresovaní do podvodu obrovského rozsahu, o ktorom ešte stále nič nevieme,“ vyhlásil Robert Fico. „To, čo je vonku, sú možno len tri percentá,“ dodal premiér
Vakcína proti „hnedému moru“
VIDEO: Pacient Matovič & hlúpy Šimečka alebo o katastrofálnom stave slovenskej opozície, ktorá chce vládnuť Slovensku
VIDEO: Michal Šimečka vracia úder Robertovi Ficovi a hovorí o premiérovej príživníckej rodine, ktorá zarába na štáte
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
NAKA opäť zasahuje. Miroslava Výboha, ktorého cez výpovede spájajú s Petrom Pellegrinim, obvinili v kauze Mýtnik
NAKA opäť zasahuje. Miroslava Výboha, ktorého cez výpovede spájajú s Petrom Pellegrinim, obvinili v kauze Mýtnik
NAKA opäť zasahuje. Miroslava Výboha, ktorého cez výpovede spájajú s Petrom Pellegrinim, obvinili v kauze Mýtnik