Slovanské Noviny

7. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Najvyšší správny súd SR vyniesol verdikt nad sudcom Daliborom Miľanom, ktorý sa odmietol podriadiť pandemickej diktatúre. Vo funkcii zostáva, ale potrestal ho znížením platu o 60 percent na jeden rok. „Traja pôjdu sedieť do Leopoldova,“

Senát Najvyššieho správneho súdu pod vedením Zdenky Reisenauerovej uznal vinným sudcu Dalibora Miľana za to, že si uplatňoval základné ľudské práva počas covidovej-hystérie, ktorej podľahli aj tí, ktorí mali a majú ich chrániť z titulu svojej funkcie a v rámci striktného dodržiavania ľudských a občianskych práv, bez ohľadu na politický alebo spoločenský nátlak.

Najvyšší správny súd uznal vinným zvolenského sudcu Dalibora Miľana, ktorý odmietal opakovane rešpektovať totalitné protipandemické opatrenia.

Potrestal ho zrážkou z platu 60 percent na jeden rok. Disciplinárny senát návrhu predsedníčky Okresného súdu vo Zvolene Mariany Philadelphyovej vyhovel len čiastočne, nakoľko tá žiadala odvolanie Dalibora Miľana z funkcie sudcu.

Hlasovanie senátu predsedníčky Zdenky Reisenauerovej nebolo jednomyseľné, skončilo sa pomerom hlasov 3:2, informuje Denník N.

Členmi senátu boli sudcovia Michal Novotný, Juraj Vačok a ako prísediace Eva Kováčechová a Marianna Leontiev.

Sudca Miľan od júna minulého roka nepojednával. Odvtedy mal totiž prerušený výkon funkcie sudcu.

Rozhodnutie nie je právoplatné, odvolať sa môže predsedníčka súdu. Má na to 15 dní.

Kým nebude rozhodnutie právoplatné, sudca sa nemôže vrátiť na súd. V odvolacom konaní by rozhodoval päťčlenný senát zložený zo sudcov Najvyššieho správneho súdu.

Sudcu senát potrestal za to, že v čase covidovej pandémie nenosil rúško ani respirátor a odmietal sa preukazovať aj výsledkom testovania, keď to bolo pri vstupe do budovy súdu povinné.

„Je to cielená perzekúcia za to, že som si dovolil chrániť svoje zdravie a život,“ vyhlásil Miľan na súde. Vzápätí tvrdil, že nosenie rúška vedie k problémom ako je znížená koncentrácia, malátnosť či dokonca zvyšuje výskyt pracovných úrazov.

Senát nemal pochybnosti o tom, že sa skutok stal. Úmyselne podľa neho porušil povinnosť sudcu zdržať sa všetkého, čo by mohlo narušiť dôveryhodnosť súdnictva. Zároveň úmyselne porušil povinnosť sudcu konať tak, aby neznemožňoval výkon súdnictva.

„Hanba ju facká,“ reagovala časť verejnosti v súdnej sieni na predsedníčku senátu Zdenku Reisenauerovú pri čítaní rozhodnutia.

Sudcu Miľana prišiel okrem občanov podporiť aj exminister spravodlivosti SR a bývalý sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. „Traja pôjdu sedieť do Leopoldova,“ reagoval na rozhodnutie Harabin.

Aj on sa odmietal počas pandémie podrobovať protipandemickým opatreniam. Rovnako ako aj jeho syn, bratislavský sudca Branislav Harabin.

Video zaznamenané po vynesení rozsudku nad sudcom Miľanom na Najvyššom správnom súde Slovenska, v ktorom na verdikt reagoval nahnevaný exminister spravodlivosti SR Štefan Harabin aj bývalý šéf ÚBOK a policajnej inšpekcie – generál Ivan Ševčík, ktorý bol svojho času policajným pridelencom na Veľvyslanectve SR v Prahe:

Advokát Weis: Nepreukázanie sa Antigonovým testom je trestom

„Dnes vo veci sudcu Miľana predsedníčka dvakrát použila vetu, že sa nepreukázal Antigonovým testom v práci. Nuž, čo dodať? Antigonu dal Kreón zavrieť do hrobu, aby zomrela hladom. Sudca Miľan bude rok na almužne. Asi to nebol brept. Účel trestu nám je týmto jasný,“ komentoval stručne verdikt súdu Miľanov advokát JUDr. Peter Weis na svojom Telegramovom účte.

Dalibor Miľan viackrát odmietol pojednávať a rozhodovať s použitím prostriedkov na prekrytie dýchacích ciest. Dňa 31. mája 2021 nerešpektoval príkazy predsedníčky Okresného súdu Zvolen.

Zároveň jej na pojednávaní uložil poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami.

V tomto konaní pokračoval napriek trom zákrokom polície v marci a v máji 2021, ktorým dokonca na pojednávaní 31. mája 2021 uložil za výkon ich policajnej právomoci poriadkové pokuty vo výške 66 eur.

InfoVojna v tejto súvislosti upozorňuje, že politické rozhodnutia súdov ovplyvňované globálnym zločineckým Syndikátom, tlakom vlád, korporátnych a štátnych médií, ktoré boli ovplyvňované peniazmi zo strany farmaceutickej mafie, aby verejnosť manipulovala hlásaním vakcinačnej propagandy a sústavnej rúškovej šikany, budú mať v budúcnosti vážnu trestnoprávnu dohru.

Nemecký právnik Reiner Füllmich začiatkom roka 2022 informoval o začatí konania pred Veľkou porotou ohľadne zločinov spojených s operáciou Covid-19 a experimentálnym očkovaním poškodzujúcim zdravie ľudí.

Advokátka JUDr. Krajníková: Týchto zločincov z radov úradníkov a politikov treba postaviť pred tribunál a potrestať

„Týchto zločincov z radov úradníkov a politikov, ktorí deti a dospelých dusili a odoberali im protiprávne biologický materiál, treba najprv postaviť pred tribunál a potrestať. Až potom môžeme na Slovensku budovať právny štát!,“ vyhlásila na nedávnom protivládnom proteste v Košiciach známa advokátka JUDr. Adriana Krajníková, ktorá na adresu slovenských súdov na čele s Ústavným súdom SR a jeho predsedom Ivanom Fiačanom uviedla, že sa počas korona-hystérie postavili na stranu zločinov proti vlastným občanom.

Krajský súd v Žiline advokátke Krajníkovej dal za pravdu, keď najnovšie zrušil trestný rozsudok okresného súdu v Martine, ktorý bol vydaný z dôvodu neuzavretia prevádzky počas núdzového stavu. 

Zdroj: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: