Slovanské Noviny

31. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Náčelník Generálneho štábu Arménska bol uvoľnený z funkcie

Arménsky premiér Nikol Pašinjan uviedol, že z bol funkcie uvoľnený šéf Generálneho štábu ozbrojených síl Onik Gasparjan.

„Berúc na vedomie, že prezident Armen Sargsjan nepodpísal návrh dekrétu o prepustení náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl, no nespochybnil ho na ústavnom súde, od 10. marca náčelník generálneho štábu Onik Gasparjan bol uvoľnený z funkcie na základe zákona,“ citovala Pašinjana tlačová služba arménskej vlády.

Uvádza sa však, že Sargsjan v stredu zaslal ústavnému súdu vyhlásenie so žiadosťou o prešetrenie súladu s ústavou zákon „O vojenskej službe a postavení opravára“, podľa ktorého je náčelník generálneho štábu menovaný a odvolaný.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Politická kríza v Arménsku sa vyhrotila po tom, čo šéf Generálneho štábu ozbrojených síl republiky Onik Gasparjan koncom februára vyzval na rezignáciu predsedu vlády Nikola Pašinjana. V reakcii na to Pašinjan dvakrát poslal arménskemu prezidentovi žiadosť o odvolanie Gasparjana.

zdroj: news-front