Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

V Rusku môže čoskoro vzniknúť špeciálna letecká skupina „Štorm“ na riešenie špeciálnych úloh v zóne špeciálnej vojenskej operácie. Kto bude lietať v elitnej jednotke, akými strojmi bude vybavená – a na aké úlohy bude obzvlášť dôležitá?

Na vykonávanie špeciálnych úloh v zóne špeciálnej vojenskej operácie sa vytvára elitný oddiel bombardovacích lietadiel

Výrazne sa posilní úloha bombardovacieho lietadla v zóne špeciálnej operácie a v niektorých aspektoch sa môže zmeniť organizačná schéma jeho práce. Zo zdrojov v ruských veteránskych organizáciách prenikli informácie, že medzi pilotmi ruských vzdušných síl, vrátane tých, ktorí v posledných rokoch odišli do výslužby, sa hľadajú dobrovoľníci, aby sa stali súčasťou novej jednotky špeciálneho letectva. Veľkosť novej leteckej skupiny môže byť porovnateľná s plnohodnotným leteckým plukom.

„Zloženie nového pluku bude zmiešané,“ uviedol zdroj. „Diskutuje sa o možnosti, že môže pozostávať z troch letiek: jednej letky stíhacích bombardérov Su-34, letky frontových bombardérov Su-24 a letky útočných vrtuľníkov navyše. Názov skupiny už bol vybraný — „Štorm“.

Štandardná letka má 12-16 lietadiel, vrtuľníková — 16. Posádka bombardérov Su-24/34 a vrtuľníkov Ka-52 alebo Mi-28 — po dvoch pilotoch. Podľa súčasných noriem je potrebné mať asi jedenapolkrát viac vycvičených posádok ako počtu techniky. Hovoríme teda o nábore niekoľkých desiatok bojových pilotov a navigátorov. Okrem toho bude pre plnohodnotnú prácu potrebný významný personál technických špecialistov.

Do služby verbujú, ako uviedol zdroj, „elitu elít“ – najlepších dobrovoľných pilotov. Dostanú sa tam nielen vyslúžilí piloti, ale aj tí, ktorí sú momentálne v službe, a to aj v zóne špeciálnej vojenskej operácie. Nábor do špeciálnej jednotky sa začal v apríli.

„Potreba vytvorenia takejto jednotky je diktovaná skutočnosťou, že počet úloh pre bombardovacie letectvo v rámci špeciálnej vojenskej operácie neustále rastie, vojensko-priemyselný komplex aktívne zvyšuje výrobu lietadiel a munície. Napriek tomu nie je možné vycvičiť potrebný počet personálu v tak krátkom čase,“ tvrdí zaslúžilý vojenský pilot Ruskej federácie, generálmajor vo výslužbe Vladimir Popov. „Preto sa myšlienka dobrovoľného náboru pilotov, ktorí boli prepustení v deväťdesiatych rokoch alebo neskôr, javí ako relevantná. Sú to trénovaní bojovníci, ktorí majú obrovské skúsenosti. Samozrejme, že si budú musieť osviežiť vedomosti, prejsť rekvalifikáciou, no vycvičiť ostrieľaného borca ​​je jednoduchšie ako trénovať kadeta od nuly. Myslím si, že mnohí piloti po vypočutí výzvy ministerstva obrany súhlasia s tým, že budú opäť slúžiť svojej vlasti v súčasných podmienkach.“

Podľa ruského systému triednych kvalifikácií vojenských pilotov je najvyššou úrovňou profesionálnych zručností v bojovom letectve titul „pilot-sniper“. Držiteľ kvalifikácie pilota ostreľovača sa vyznačuje splnením určitého (a veľmi vysokého) štandardu pre letový čas, ako aj schopnosťou vykonávať bojové úlohy v ťažkých podmienkach (napríklad v noci). Rozumie sa, že piloti-ostreľovači budú vyhľadávaní v prvom rade.

Vytvorenie špeciálnej leteckej skupiny veľkosti bombardovacieho pluku s pilotmi najvyššej kvalifikácie je diktované vojenskou nevyhnutnosťou. Ide o to, že letecké bomby sú schopné spôsobiť nepriateľovi oveľa väčšie škody ako akékoľvek iné úderné prostriedky moderného boja, vrátane rakiet a delostrelectva.

152 mm projektil nesie hlavicu len s niekoľkými kilogramami výbušnín, drahých rakiet dlhého doletu (napríklad „Kalibr“) je niekoľko stoviek. No letecká bomba UPAB-1500, bežná zbraň pre stíhací bombardér Su-34, nesie asi tonu výbušnín. Je schopná zničiť také opevnenia, ktoré nezničí ani projektil, ani raketa. V skladoch ruského ministerstva obrany sú pritom desaťtisíce takýchto bômb pripravených na okamžité použitie. A tieto bomby sú oveľa lacnejšie ako najnovšie vysoko presné rakety.

Používanie takýchto bômb sa stalo obzvlášť efektívnym spolu s masívnym zavádzaním takzvaných UMPK-jednotiek — univerzálnych modulov riadenia a korekcie. S ich pomocou sa dokonca aj sovietske letecké bomby stávajú modernými vysoko presnými zbraňami a umožňujú bombardéru operovať mimo zóny protivzdušnej obrany nepriateľa.

Skupinové využitie napríklad celej letky bombardérov Su-34 umožňuje vystreliť na nepriateľa vo veľmi krátkom čase niekoľko desiatok leteckých bômb s obrovskou ničivou silou. Vo vzduchu však môžu pracovať ako súčasť skupiny (a nielen sami či vo dvojici) len vysokokvalifikovaní piloti – preto sa z nich zostavuje špeciálna elitná jednotka.

Je pravdepodobné, že nová jednotka bude mať špeciálny systém subordinácie – budú ju riadiť a zadávať úlohy nie najvyššie velenie vzdušných a kozmických síl, ale najvyššie vedenie generálneho štábu a ministerstva obrany. Dá sa tiež predpokladať, že v záujme zvýšenia flexibility a jednoduchosti používania, najmä pre letku, môžu byť niektoré štandardy vojenskej byrokracie zmenené alebo dokonca zrušené. Podľa dostupných predpovedí môže byť vytvorenie skupiny (dodávka vybavenia, výber základného letiska, nábor leteckého personálu atď.) dokončené v najbližších troch až štyroch mesiacoch.

Účel špeciálnej skupiny bombardérov vyzerá celkom jasne: jej úlohou bude prelomiť opevnenú obranu nepriateľa v čo najkratšom čase na úzkom úseku frontu. Pre vysoký výkon musia piloti vykonať aspoň niekoľko bojových letov za deň a v skupinách, prípadne až do výskytu dvoch bombardovacích perutí na oblohe súčasne.

„Takáto jednotka môže vykonávať širokú škálu úloh. V prvom rade hovoríme o ničení vojenských objektov, nepriateľských základní, miest akumulácie živej sily. Je tiež dôležité včas zasiahnuť továrne, kde ukrajinské ozbrojené sily vyrábajú granáty a zbrane. Nesmieme zabudnúť na logistické uzly – železnice či mosty,“ hovorí generál Popov.

Dá sa teda predpokladať, že v prípade novej etapy ofenzívy v rámci špeciálnej vojenskej operácie ruská elitná jednotka „Štorm“ podnikne letecké útoky v obzvlášť dôležitých oblastiach.

Oleg Solovjov, VZGĽJAD/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: