Slovanské Noviny

22. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

12.11.2020

Nespokojní Slováci idú do ulíc vyjadriť svoj odpor voči vláde Igora Matoviča (OĽaNO), ktorá likviduje demokraciu, ako aj základné práva a slobody.

Nespokojní Slováci idú do ulíc vyjadriť odpor vláde Igora Matoviča, ktorá likviduje demokraciu, ako aj základné práva a slobody.

Sociálnymi sieťami sa nesie výzva, aby sa ľudia zúčastnili protestu proti vláde Igora Matoviča. Čas a miesto konania je Hodžovo námestie – pred prezidentským palácom, dňa 17. novembra, o 16 h. Má to byť protest apolitický, ale aj napriek tomu svoju účasť avizujú rôzni politici naprieč celým spektrom. Vieme o troch rôznych organizátoroch akcií.

Vyzerá to tak, že veľa ľudí sa chystá v utorok okolo 16 h, samozrejme samostatne a neorganizovane, poprechádzať sa po okolí prezidentského paláca. Niet sa čomu diviť, centrum Bratislavy je pekné a 17. november je voľným dňom…

Skupina okolo bývalého poslanca NRSR, Petra Marčeka má od augusta na 17. november ohlásenú akciu na Hodžovom námestí. Pre Hlavný denník sa P. Marček vyjadril, že skutočne protest plánuje, avšak zdôraznil, že v prípade predĺženia núdzového stavu, bude nútený na magistráte mesta Bratislavy, svoju rezerváciu zrušiť. To však nemení nič na veci, ako sa vyjadril, že osobne sa aj tak pôjde so zopár priateľmi prejsť k prezidentskému palácu, „chcem si pripomenúť deň boja za slobodu a demokraciu aspoň prechádzkou“, povedal. Vyzýva aj ostatných občanov, aby na rovnaký účel tento pekný deň využili, nezabudli si trikolóru a zobrali so sebou aj sviečky, ktoré sa zapália. Samostatne a nie po hlúčikoch väčších ako 6 ľudí.

Peter Marček má vedomosť o tom, že pripojiť sa chystajú osobnosti ako Tibor E. Rostas, Roman Michelko, Jalal Sulejman, Ján Čarnogurský, ale údajne aj Andrej Danko a je možné, že príde aj Vladimír Mečiar.

Vlastnú prechádzku okolo prezidentského paláca 17. novembra o 16h už avizoval z politikov aj Ľuboš Blaha, Tomáš Taraba, Milan Mazurek a Milan Uhrík.

„Vláda Igora Matoviča našla záľubu v obmedzovaní a porušovaní našich základných práv a slobôd. Preto ju budeme v parlamente určite odvolávať a zároveň 17. 11. podporíme aj občiansky protivládny protest,“ uviedli vo svojom spoločnom videoposolstve predstavitelia opozičnej strany Smer-SD

Druhou iniciatívou, ktorá ohlasuje protesty, avšak nie len na 17. november ale na tri dni, od 15. do 17. novembra, je iniciatíva Skutočná revolúcia. Utorkový protest má zhodné miesto aj čas konania, ako protest P. Marčeka, teda Hodžovo nám. (prezidentský palác) o 16 h. Súčasťou tejto iniciatívy je vraj aj spevák a neúspešný politik Martin Jakubec.

Svoje vlastné podujatie organizujú aj Ultras Slovana. Ich iniciatíva sa volá Slovensko proti totalitným nariadeniam – Za slobodné Slovensko. O 15 h sa stretávajú na Hlavnej stanici v Bratislave a odtiaľ sa podľa predbežných informácií presunú bližšie do centra mesta.

Od 12 hodiny sa má konať na nám. SNP aj zber podpisov – klientov na skupinovú žalobu v súvislosti s opatreniami vlády proti korone.

Blaha: Na čele Slovenska nestojí duševne zrelý človek. Zastavme ho, kým nevyčistí celý národ

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha vyzval ľudí, aby si prišli pripomenúť nielen 17. november, ale aj aj odkaz tohto dňa, že všetci chceme “žiť v normálnej krajine, kde premiér bude pomáhať ľuďom, kde sa im nebude vyhrážať, kde ich nebude väzniť ani oberať o živobytie – chceme žiť v sociálne spravodlivej, demokratickej a skutočne slobodnej krajine”.

Takto sa náš drahý premiér vyjadril o občianskych protestoch, ku ktorým sa 17. novembra pripojí aj strana SMER-SD. Napísal status: “Zvlášny pocit mať za opozíciu mafiu a navyše kolaborujúcu s fašistami. Taký svetovo unikátny … nebojte, vyčistíme to pekne od podlahy.”

Ja vám poviem, čo je svetový unikát, pán Matovič. Svetový unikát je, že predseda vlády nazýva ľudí, ktorí chcú využiť svoje ústavné právo na protest, mafiánmi a fašistami.

Ak ste prišli kvôli Matovičovým opatreniam o prácu, tak ste vraj mafián. Ak ste museli zavrieť malú firmičku, tak ste fašista. Ak vás zavreli do domáceho väzenia, lebo nemáte modrý papier, tak ste don Corleone. A ak náhodou nechcete svoje dieťa nechať zaočkovať neoverenou vakcínou proti Covidu, tak ste pre nášho premiéra asi nejaká nenávistná reneska.

Božechráň, ak ste študent a nepáči sa vám, že vám vláda ničí mladosť. Nevyhnutne ste extrémista, nacista, násilný skinheadisko, futbalový chuligán!

A ak ste dôchodca, ktorého Matovič oklamal, že nemusí ísť na test a potom vás nechcel pustiť ani na poštu po dôchodok, tak ste pre Matoviča gestapák, ktorého treba vyčistiť! Od podlahy!

Nehovorte, že sa vám nepáči, že Matovič dovydieral ľudí, aby išli na testovanie – povie, že patríte ku Cosa Nostra.

Opovážte sa ísť protestovať proti tomu, že zobral ľuďom trináste dôchodky a minimálnu mzdu, spraví z vás Benita Mussoliniho.

A keď ste náhodou lekár či vedec a máte iný názor, tak ste bludár. Sabotér. Extrémista. Hádžete polená pod nohy. A Matovič vás “vyčistí”. Od podlahy! Veď má políciu a vodné delá. Držte mu palce.

Toto je predseda vlády Slovenskej republiky. Svetový unikát.

Keď proti prezidentovi Macronovi protestovali Francúzi, nepamätám si, že by im nadával do mafiánov či fašistov. Snažil sa ich upokojiť, organizovať ľudové fóra, prisľúbil reformy.

Ja viem – falošne. Ale nikdy by si nedovolil svoj národ, ktorý využíva svoje ústavné práva, označiť za mafiánov či fašistov. Nikdy by Francúzov takto neurazil.

Keď proti opatreniam protestovali v Nemecku, vláda sa nevyhrážala opozícii, že “ju vyčistí”. Vlastne áno, v roku 1933 to tak vláda robila, ešte Hitlerova vláda… 
Ale hovorím o tej dnešnej nemeckej vláde. Tá sa opozícii nevyhráža “čistkami”. Takto by Nemcov, ktorí volili svojich politikov, nikdy neurazila.

Toto naozaj nerobí nikto. Myslím, že už aj v Afrike sa miestni diktátori snažia dodržiavať aspoň elementárnu štábnu kultúru a opozíciu ani demonštrantov neoznačujú za mafiánov a fašistov. V tom sme naozaj svetový unikát.

Nikde nemajú premiéra, ktorý by vlastnú ženu zneužíval na podvody s Arcou. Či vlastnú matku na podvody s daňami.

Nikde nemajú premiéra, ktorý by riadil krajinu infantilnými statusmi, ľudí nazýval múdrosráčmi, vrieskal po opozičných politikoch, že mydlili barana… Len preto, že ho kritizujú… Naozaj nikde.

A nejdem už ani komentovať, že Matovič napísal do svojho statusu slovo “zvláštny” ako “zvlášny” – zjavne mu aj diktáty na slovenčine podvodne písala spolužiačka. Nielen diplomovku.

Toto stojí na čele Slovenska.

Povedzme si to na rovinu, priatelia. Na čele Slovenska nestojí duševne zrelý človek.

Ak s ním nesúhlasíš, musíš byť mafián, fašista, bludár alebo múdrosráč. 
Ak sa cítiš dotknutý jeho opatreniami, musíš byť zločinec či extrémista.

Ak chceš protestovať proti nemu, slnku najjasnejšiemu, si sabotér a zradca národa. Takto to vidí Igor. Ak nesúhlasíš, vyčistí ťa. Od podlahy.

Áno, takto sa na svet pozerá okrem Igora aj väčšina nespratných chlapcov v polepšovniach, ktorých ešte nestihli naučiť, že nie, mládenci, nie je správne trhať nohy bezbranným žabám ani kruto ubližovať ľuďom.

Nášmu pánovi premiérovi zjavne výchova chýbala. A dodnes šíri len nenávisť a mstí sa na ľuďoch.

Jediný politický výkon, ktorý Igor Matovič kedy dokázal vyprodukovať, je to, že označil svojich kritikov za mafiánov a fašistov. Na tom postavil celú svoju kariéru. A dnes v tom pokračuje.

Chce vyčistiť opozíciu a jeho oddaný ľud mu má tlieskať za to, že chce zbaviť Slovensko opozície a vládnuť sám. Lebo to je ten vrchol slobody a demokracie. Čistenie. Od podlahy.

A aj si k tomu zahajlujete, pán premiér? Alebo nás vyčistíte len-tak bez zdvihnutej pravačky?

Viete, nie je nič ľahšie ako každého s iným názorom označiť za mafiána či fašistu. Ale ak toto je jediný program predsedu vlády, ako riešiť krízu, tak je Slovensko dva milimetre od klinickej smrti.

A to už ani nejdem komentovať jeho šialené nápady o komunitnom testovaní, akože si v reštaurácii objednáte rezeň a čašník vám s predjedlom donesie špajchlu, aby vám vytrel nos… Ja už to naozaj ani nekomentujem.  Neviem sa k tomu vyjadriť, nie som psychiater.

Prosím, priatelia, príďte v utorok 17. novembra na protest. Ukážme tyranovi, že nie sme ani mafiáni, ani fašisti, ani bludári, ani sabotéri, nemydlíme baranov, ani neviem čo ešte.

Len chceme ako občania Slovenskej republiky žiť v normálnej krajine, kde premiér bude pomáhať ľuďom, kde sa im nebude vyhrážať, kde ich nebude väzniť ani oberať o živobytie – chceme žiť v sociálne spravodlivej, demokratickej a skutočne slobodnej krajine.

A nie v tejto tyranii, ktorú tu za niekoľko mesiacov vo vláde vytvoril duševne zmrzačený podnikateľ, ktorý sa k národu správa, ako keby boli jeho otroci niekde v fabrike na pokraji slamu a on, nabubralý arogantný oligarcha, ich ide naučiť, čo je život. Pošle na nich svojich veľkých chlapcov, zoberú vodné delo a on to tu od hávede vyčistí.

Asi tak nejako vládne náš pán premiér na Slovensku.

A potom sa obuje do číňanov a tvári sa ako obyčajný človek. V pancierovanej limuzíne a s miliónmi na účte. Igor – náš proletár najväčší na svete.

Zastavme ho. Je čas.

Kým nevyčistí celý národ.

17. november. Nie mafiáni. Nie fašisti. Nie bludári.

Slováci. Obyčajní pracujúci Slováci. Jeho nadriadení. Lebo o tom je demokracia. Že on nemá čo ľuďom nadávať, on im má slúžiť.

Tak mu to poďme pripomenúť.

Zdroj: hlavnydennik.sk / InfoVojna

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: