Slovanské Noviny

7. marca 2026

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

MWM: Stíhačky MiG-31 môžu neutralizovať hrozbu, ktorú predstavuje NATO

Ruské stíhačky MiG-31 dokážu zlikvidovať lietadlá NATO vo veľkej výške. Píše portál „Military Watch Magazine“.

MWM: Stíhačky MiG-31 môžu neutralizovať hrozbu, ktorú predstavuje NATO

Stíhačky MiG-31 ruských leteckých síl sú schopné neutralizovať akúkoľvek hrozbu zo strany NATO v oblasti Barentsovho mora.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

„Úloha stíhačiek MiG-31 Severnej flotily v Barentsovom mori rastie na pozadí rozširovania spôsobilostí NATO v regióne a najmä prechodu nórskych vzdušných síl z F-16 na stíhačky F- 35,“ píše sa v článku.

MiG-31 je všeobecne považovaný za najlepšie bojaschopné ruské lietadlo a navyše svoju účinnosť už preukázalo v zóne špeciálnej vojenskej operácie.

„MiG-31 je schopný strieľať všetkými typmi zbraní v blízkom vesmíre. Jeho rakety vzduch-vzduch R-37M majú dosah 400 km, bezkonkurenčnú rýchlosť 6 Machov a veľmi veľké 60 kg hlavice, vďaka čomu sú obzvlášť nebezpečné pre ciele vo všetkých výškach. Obrovská sila senzorov urobila z MiGu-31 prvé bojové lietadlo na svete schopné zachytiť nízko letiace riadené strely na veľké vzdialenosti,“ uvádza sa v publikácii.

news-front.su