Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Moldavsko sťahuje k hraniciam Podnesterska delostrelectvo

Na pozadí vyostrenia situácie na Donbase sa začala zahrievať atmosféra v ďalšom nebezpečnom regióne. Hovoríme o Podnestersku.

Na sociálnych sieťach sa začali objavovať fotografie so zbraňami, ktoré Moldavsko sťahuje k hraniciam republiky. Informoval o tom Telegram-kanál „Novosti Podnesterska“.

Delostrelecké systémy sú viditeľné na fotografiách z bezpečnostnej zóny. Previezli ich po Poltavskej magistrále v oblasti Dubossary a následne kolónu videli na vojenskom cvičisku v Bulboaky.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

„Na otázky podnesterskej delegácie v Spoločnej kontrolnej komisii (regulačný orgán mierovej operácie – pozn. red.) predstavitelia Moldavska nevedia poskytnúť jasné vysvetlenie,“ píše sa v správe.

Ministerstvo obrany Podnesterska uvádza, že hlavnou úlohou rezortu zostáva udržiavanie bojovej a mobilizačnej pripravenosti ozbrojených síl.

news-front