TS-MFSR-Pripomíname dôležitý termín 15. február Pomoc s hypotékami, ročné zúčtovanie a daňový bonus.

Vykonanie ročného zúčtovania dane z príjmov
Nezabudnite na dôležitý termín. Bratislava, 14.február 2024 – Ministerstvo financií SR pripomína, že 15. február 2024 je posledný deň, kedy môžu daňovníci písomne požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2023. Je to dôležitý termín aj pre tých, ktorí si v takejto žiadosti plánujú uplatniť daňový bonus – ako pomoc zo strany štátu za nárast splátky úveru na bývanie za rok 2023.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Pomoc vo forme daňového bonusu
Súčasťou takejto žiadosti musí byť aj potvrdenie z banky o spomínanom náraste splátky v roku 2023. Daňovníci, ktorým daňové priznanie za rok 2023 nerobí zamestnávateľ, ale si ho robia sami (napríklad SZČO), si pomoc vo forme daňového bonusu uplatnia v daňovom priznaní za rok 2023, ktoré je potrebné podať do konca marca, resp. do konca júna.
Požiadať o príspevok príslušný úrad práce
Jeho prílohou musí byť taktiež potvrdenie z banky o náraste splátky za úver na bývanie. MF SR zároveň pripomína, že občania, ktorí chcú, aby im pomoc pokračovala aj v roku 2024, by nemali zabudnúť požiadať o príspevok príslušný úrad práce.
Daňový bonus
Daňový bonus je totiž pomoc len za rok 2023.
Viac informácií nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Dane/Metodicke_usmernenia/Priame_dane/2024/2024.01.26_011_DZPaU_2024_MU.pdf
ereport.sk
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
VIDEO: Veľké víťazstvo je za nami- Prešov doplatil na neúctu k pamätníku sovietskych vojakov
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ministerstvo financií SR pripomína: Nezabudnite na dôležitý termín
Ministerstvo financií SR pripomína: Nezabudnite na dôležitý termín
Ministerstvo financií SR pripomína: Nezabudnite na dôležitý termín