Slovanské Noviny

6. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Minister obrany Naď označil Slovákov protestujúcich proti Matovičovej vláde za opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov

18.11.2020

Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) v reakcii na škandalózne vyjadrenia Jaroslava Naďa (OĽaNO) vyhlásil, že očakáva jeho demisiu a ospravedlnenie sa Slovákom.


Utorňajšie demonštrácie na výročie Nežnej revolúcie spôsobili vypätú situáciu nielen medzi samotnými protestujúcimi, policajtmi, ale aj politikmi. Minister obrany Jaroslav Naď v utorok ráno prostredníctvom statusu vyzýval obyvateľov, aby slušní ľudia zostali doma a neprišli sa podieľať na poškodzovaní verejného majetku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Naď skonštatoval, že 17. november si aj tak nemôžeme nechať ukradnúť fašistami, komunistami ani mafiánmi. Vývoj situácie v bratislavských uliciach zrejme ministra znervóznil, a tak keď ho jeden z občanov oslovil na facebookovom profile s otázkou, prečo nejde medzi ľudí ukľudniť situáciu, ale zostáva niekde zakopaný, minister zareagoval svojrázne.
 
„Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať. Iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov,“ odpovedal na položenú otázku.

Takúto reakciu si hneď všimol množstvo ľudí, a tak Naďa konfrontoval ďalší z nich, či je podľa neho taká komunikácia v poriadku. Minister mu odpísal len „Absolútne“ a  viac sa nevyjadroval. Informoval o šokujúcich vyjadreniach ministra obrany portál Refresher

Blaha: Očakávam od Naďa ospravedlnenie sa Slovákom a podanie demisie

Toto dnes napísal minister obrany o desiatkach tisícoch protestujúcich ľudí. Že – opice. Že – psychopati. Ja už naozaj nemám slov, napísal vo svojej reakcii na ministra Matovičovej vlády poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD):

1. Boli tam dnes na námestiach naše mamy a naši otcovia, ktorí prichádzajú o živobytie. Boli tam babičky o paličke, ktoré sa nemôžu pozerať, ako ich oberajú o dôchodky.

2. Boli tam poctiví pracujúci ľudia, ktorým berú robotu, slobodu a dôstojnosť. Obchodníci, robotníci, živnostníci, úradníci – prichádzajú o príjem a boja sa o budúcnosť. Mladí študenti, ktorým berie Matovič ideály.

3. Stretol som policajta, ktorý sa už nemohol pozerať, ako sa politizuje polícia a dal výpoveď.

4. Stretol som profesora, ktorý sa od zlosti nevedel nadýchnuť, že kdejaký nevzdelanec a plagiátor ako Matovič ho nazýva mudrosráčom.

5. Stretol som starčekov, ktorí zasvätili život SNP a slzy sa im tisli do očí, že z nich predseda vlády robí „fašistov“. Stretol som stovky dobrých, statočných a doráňaných ľudí, ktorí len prišli vyjadriť svoj názor.

6. A minister obrany o nich povie, že sú opice… V každej normálnej civilizovanej krajine by minister, čo takto urazí desiatky tisíc ľudí, okamžite odstúpil. Ale okamžite.

7. Už to nedokážu prehliadať ani novinári z korporátnej tlače – toto o Naďovi napísal denník SME:

„Nebudeme mu vysvetľovať, že pôsobí dojmom hlasno grgajúceho vandráka so slamou vystlatými čižmami, ktorý sa v reštaurácii dobre baví na zdvihnutých obočiach okolia – nepochopil by to.“

8. Ako môže byť tento primitív minister obrany? Ako je možné, že sa neohradí jeho alma mater – Univerzita Mateja Bela? Ako je možné, že sú ticho koaliční partneri?

9. A kde je zase prezidentka Čaputová – to jej nevadí, že takto minister obrany dehumanizuje ľudí na Slovensku? Opäť sa bude len ticho prezliekať do garderób a čítať frázy, čo jej napíše Leško?

10. Hneď zajtra ráno očakávame tlačovú konferenciu Jaroslava Naďa, ministra obrany, ktorý sa ospravedlní Slovákom a podá demisiu. Nič iné nepomôže.

MINISTER NAĎ – ODSTÚPIŤ!

Zdroj: FB Ľuboš Blaha/ InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: