Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Boj medzi opozíciou a koalíciou nie je na Slovensku nič nové, ale to, čo sa teraz odohráva na naše politickej scéne je viac ako zvláštne. Koalícia sa usiluje pomôcť ľuďom, ktorí sa ocitli v nezávideniahodnej situácii, opozícia s tým však nesúhlasí, lebo sú vraj rozvrátené verejné financie.

A kto to má na svedomí? Kto tu bol pri moci takmer štyri roky? Na to by členovia opozície najradšej zabudli a ľuďom vymazali z ich hláv.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

PS nepomôžu ani Korčokove okuliare

Zabúdaním na minulosť týkajúcu sa ich vládnutia sú doslova preborníci liberáli z SaS a členovia hnutia Slovensko, pamäť ale stratili aj politici z Progresívneho Slovenska, ktorí by sa tak radi dostali do vlády. O tom, že rozdielové hodnoty medzi súčasnou koalíciou a opozíciou sú naozaj veľké svedčala i dnešná televízna diskusia na TA3 medzi Matúšom Šutajom Eštokom z Hlasu-SD a šéfom progresívcov Michalom Šimečkom, na ktorú minister vnútra zareagoval v krátkom statue a priloženom videu. „Šimečkovcom nepomôžu ani Korčokove okuliare,“ zareagoval hneď v úvode statusu sarkasticky Šutaj Eštok.

Je tu sociálnodemokratická vláda, ktorá schválila skutočné 13. dôchodky, zastropovala ceny energií a zastavila nelegálnu migráciu.

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra SR, podpredseda strany Hlas-SD

„Pol roka malo Slovensko progresívnu vládu na čele so súčasným lídrom eurokandidátky PS Ódorom, ktorá nespravila pre ľudí nič. Ďalšieho pol roka je tu sociálnodemokratická vláda, ktorá schválila skutočné 13. dôchodky, zastropovala ceny energií a zastavila nelegálnu migráciu. Ak líder protislovenskej a antisociálnej strany PS Šimečka ten rozdiel nevidí, nepomôžu mu ani tie slávne Korčokove okuliare,“ doplnil minister vnútra, podľa ktorého expremiér Ľudovít Ódor počas svojho pôsobenia na čele „vlády odborníkov“, ktorú dosadila prezidentka Zuzana Čaputová, neurobil nič.

Za sociálnych demokratov hovoria skutky

„Nenechal tu jedno jediné opatrenie. Prestaňte, prosím vás, strašiť ľudí nejakým bankrotom a gréckou cestou. Za nás, za sociálnych demokratov, hovoria skutky. Pamätáte si, ako odovzdával Peter Pellegrini, sociálnodemokratický premiér, štátny rozpočet a verejné financie Igorovi Matovičovi? Že sme boli premiantom v Európe, že sme mali 1,1 percentný deficit, že sme mali štátne financie kľúčovo tak vyskladané, že vy by ste to mohli iba závidieť,“ pripomenul Šutaj Eštok čo-to z nedávnej minulosti Šimečkovi, ktorý v tom čase sedel na dobre platenej stoličke ako podpredseda Európskeho parlamentu.

„Pán Ódor za šesť mesiacov, keď vy porovnáte šesť mesiacov našu vládu a vašu vládu s Progresívnym Slovenskom, neurobil nič. Nechal tu legové kocky. Viete, čo urobil pár Ódor? Že zo Slovenska urobil migračnú trasu, že tu 50-tisíc nelegálnych migrantov prešlo cez Slovensko ako cez deravé sito. A za to vďačíme Ódorovi z Progresívneho Slovenska a Hamranovi z Demokratov. To sú tí ľudia, ktorý môžu všetci poďakovať, že povedali: Slováci, zvyknite si. Zvyknite si na to, že Slovenskom prejde 50-tisíc nelegálnych migrantov ročne. Že to je úplne v pohode. To sú výsledky vašej vlády,“ rozohnil sa šéf rezortu vnútra.

„Za nás hovoria konsolidačné opatrenia, ktoré sme boli schopní prijímať v čase, kedy sme tu vládli. Ak sa vy chcete porovnávať šesť mesiacov pána Ódora, ktorý tu nenechal nič, iba legové kocky a 50-tisíc migrantov s našou vládou, ktorá zastabilizovala ceny energií, ktorá priniesla 300 eur na konci roka každému dôchodcovi, ktorá teraz schválila trinásty dôchodok vo výške 606 eur, ktorá zastavila nelegálnu migráciu, tak potom vám gratulujem,“ dodal sarkasticky Matúš Šutaj Eštok, pričom ešte poznamenal: „Ani tie Korčokove okuliare by vám pri tomto, čo tu hovoríte, nepomohli.“

ZDROJ: FB Matúš Šutaj Eštok / Ereport

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d