Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Milovať dieťa znamená naučiť ho v každej situácii, v prípade akéhokoľvek zlyhania alebo neúspechu, vidieť perspektívu, veriť v seba, hľadať a hľadať východisko z akejkoľvek situácie. Súhlasíte s tým, že ako dospelý človek žijete v dospelosti, viete, aké dôležité je to. Aké dôležité je nevzdávať sa v žiadnej situácii. Aké dôležité je veriť, že všetko bude v poriadku … Ale preto musíme dieťaťu poskytnúť príležitosť vidieť cestu von, „nekonečnosť“ akejkoľvek skutočnosti alebo činu.

Pomôžte mu uvedomiť si, že všetko sa môže zmeniť, že má silu napraviť chybu, stať sa lepším, silnejším. Nakoniec, my, dospelí, vieme, že sa všetko mení, že všetko „nie je samozrejme“. Práve o tieto poznatky sa musíme deliť. Musíme im o tom povedať. A nikto okrem nás nepovie svojim deťom, že majú možnosť zostať dobrými aj po zlých skutkoch. Možno je to jedno z najdôležitejších presvedčení, ktoré by sme si mali u svojich detí vytvoriť, ktoré ich skutočne podporí v živote. Za čo nám budú skutočne vďační. A k tomu – opäť musíte dieťaťu pomôcť uvedomiť si dôvod jeho konania – takže bude jednoduchšie pochopiť, ako zmeniť situáciu, kde nájsť cestu von. A kvôli tomu opäť musíme mať svojský láskavý pohľad na dieťa. Ako dobré dieťa, a nie ako zločinec, za ktorým už väzenie plače!…..

Práve v týchto vysvetleniach a viere v dobré dieťa, ktoré, aj keď urobí zlý skutok, má nádej, že sa napraví a zostane dobrým človekom – a existuje skutočný prejav ľúbosti! Dieťa keď je maličké hryzie – musíte mu povedať, že čoskoro dorastie a prestane hrýzť. Že všetky malé deti hryzú, ale potom všetky prestanú. Dieťa si vzalo vec niekoho iného – pretože je stále malé a nedokáže odolávať jeho túžbam. Určite ale dorastie a zistí, že každý človek má svoje veci a ty si ich môžeš vziať iba tak, že sa budeš pýtať, či ti táto osoba umožní vziať si vec, ktorá mu patrí. A určite sa to naučí a vyrastie z neho čestný človek.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dieťa sa pohádalo, takže sa bránilo. Ale časom pochopí, že sa môžete brániť nielen bojom. Naučí sa vyjednávať, naučí sa vyberať si priateľov, s ktorými nebude musieť bojovať. Dieťa bolo hrubé k dospelým, ale určite sa naučí správať tak, aby neurážalo ostatných ľudí, aby im nevytrhalo náladu. To všetko prichádza s vekom. Dieťa sa musí naučiť, že je normálne. Že je „taký“. Jednoducho – ešte sa niečo nenaučil, niečo urobil bezmyšlienkovite. Má však schopnosť opraviť všetky svoje chyby. Má schopnosť meniť sa. Musíme deťom pomôcť uvedomiť si, že veci sa menia. Že jeho plachosť časom pominie, že určite bude mať priateľov, že určite napraví „dvojku“, že po „nešťastnej“ láske určite príde ďalšia, že život nikdy nekončí, kým si nažive …( aj keď potom pokračuje v inej rozmernosti). Preto je opäť pre nás dospelých také dôležité pamätať si na seba ako na malých.

Musíme svojim deťom povedať, že im rozumieme, pretože v detstve sme si sami – niekedy zobrali cudzie alebo sme ich oklamali, bojovali alebo dostali dvojky. Ale dobrí, normálni ľudia z nás vyrástli. Mali by sme byť pre naše deti modelmi životnej perspektívy. Preto si musíme pamätať svoje detstvo a rozprávať sa s našimi deťmi o našom detstve. O láske, ktorá sa pre teba skončila tak smutne, o tvojich zážitkoch, ktoré časom prešli. O svojej plachosti, ktorá časom prešla. O vašich hádkach s rovesníkmi, s ktorými ste sa neskôr zmierili. Vždy existuje miesto pre zmeny k lepšiemu!

zdroj: slovanské noviny (múdrosť našich predkov)

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d