Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Už len samotné nastavenie, kedy Slovensku vyberajú prezidentských kandidátov niekde v médiách, mimovládkach, na ambasádach, alebo v zahraničí, je pre našu krajinu vyslovene nežiadúce a nesprávne. Kandidát by sa mal o svojej kandidatúre rozhodovať sám, nie čakať na to, či sa teda stane tým hlavným „koňom“ iných, ktorí hľadajú náhradu za končiacu prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.

Korčok ako mimovládna hračka na motúze?

Človek je potom dozaista ako na motúziku, čo je väčšina z nás samozrejme len veľmi nerada. Práve preto je možné, že chameleónstvo a prezliekanie kabátov, ktoré sú typickými prvkami kariéry Ivana Korčoka, je zahraničím vnímané pozitívne a to aj napriek tomu, že spoločnosťou a politikmi je za to Korčok kritizovaný a to veľmi tvrdo. Vo finále si pravdepodobne budeme musieť ako voliči položiť otázku, či sa rozhodneme sami a slobodne, alebo či o našej budúcnosti necháme rozhodnúť iných. Musíme mať však na pamäti, že tí „iní“ majú pravdepodobne iné záujmy, ako my ako spoločnosť.

Ku Korčokovej kandidatúre sa už stihlo vyjadriť veľké množstvo politikov. Zatiaľ čo Čaputová je nadšená, ľudia ako Robert Fico (Smer-SD), Andrej Danko (SNS) či vedenie Republiky ihneď odmietli vyjadriť Korčokovi hocijakú podporu a je zrejmé, že proti nemu postavia protikandidáta.

Politológ z Korčoka evidentne nie je nadšený

Svoje stanovisko sa napokon rozhodol vyjadriť aj politológ Roman Michelko, ktorý v súčasnosti kandiduje za SNS. „Takže Čapútová našla za seba náhradu. Korčok je veľmi šikovný. Rovnako oddane slúžiť Ficovi aj Dzurindovi nedokáže len tak hocikto. No a ešte jednu vlastnosť má – inštinkt utiecť z potápajúcej sa lode. Včas opustil Sulíka, keď pochopil, že spojenie s ním je toxické. Ten pán je flexibilný až strach, preto ho vybrali,“ uviedol na sociálnej sieti Michelko.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: