Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Mesík: Operácia testovaním do zblbnutia sa podarila, vymierajú poslední pacienti

Na zaujímavú príčinu ubúdania pacientov v nemocniciach upozorňuje analytik Juraj Mesík. „Pacienti zomreli.“

 Nadšenie z neznalosti

„Karpaťania v akcii: V jednom z karpatských denníkov som sa dnes dočítal nadšené riadky: ´Počet hospitalizovaných v súvislosti s covidom klesol za dva týždne od začiatku apríla z 2 877 na aktuálnych 2 091. Za posledný deň ubudlo ďalších 99 hospitalizovaných, pribudlo 93 úmrtí na covid.´“ Píše Juraj Mesík na sociálnej sieti.

V nemocniciach bude prázdno

Avšak na cintorínoch plno, snaží sa naznačiť Juraj Mesík a pokračuje:  „Takže si zhrňme, ako sa nám tie naše nemocnice utešene vyprázdňujú: Včera ubudlo 99 – a oficiálne zomrelo 93.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Za dva týždne od 1. 4. do 14. ubudlo z nemocníc 786 pacientov – a oficiálne ich za ten istý čas zomrelo presne tisíc. (10 877 mínus 9 877 vyznačených v grafe).

Graf reprofoto FB (@Juraj Mesík)

Ešte 2 500 mŕtvych a môžeme „oslavovať“

„Ešte tak 2 500 mŕtvych a nemocnice sú utešene prázdne, druhá Matovičova vláda môže robiť ohňostroje a karpatská tlač napísať nové Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti. Operácia sa podarila – pacienti zomreli.“ Dodáva sarkasticky Juraj Mesík.

zdroj: hlavný denník