Slovanské Noviny

14. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

COVID-19 kosil počas jesene a zimy ľudí na celom svete. Vedci aj lekári hľadali liek, ktorý by pomohol znížiť úmrtnosť. Zvláštne je, že sa im doslova ponúkal lacný Ivermectin, ktorí však väčšina z nich prehliadala. Bol síce veľmi účinný, no zároveň veľmi lacný, čo sa zrejme niekomu nehodilo do biznis plánu.

Jedným z tých, ktorý Ivermectin odporúčajú od samého začiatku, je aj analytik a vyštudovaný lekár Juraj Mesík. I on poukázal na to, že liek je odmietaný iba pre jeho nízku cenu, na ktorej farma firmy zarobia veľmi málo, pretože obrovské množstvá štúdií hovoria jasne v jeho prospech. Mesík sa v statuse opäť snaží vysvetliť, že aj veterinárny Ivermectin pomáhal a pomáha.

Na dávke žrádla aj liekoch záleží

Aj Slovensko bolo jednou z krajín, ktoré bojovali proti Ivermectinu. I keď sa ho napokon podarilo presadiť a do našich lekární sa dostal, platnosť povolenia toho veterinárneho na užívanie bola iba obmedzená. Rovnako ako u ľudí, ktorí ho na obmedzený čas povolili používať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Mesík v tejto súvislosti píše: „Po vytešovaní sa z toho, že uplynula platnosť povolenia na používanie Ivermectinu na liečbu Covidu vydané v januári (radostné zvestovanie je na konci) prišla ďalšia radosť, citujem titulok: ‘Nie ste kôň ani krava. Americký regulátor varuje pred užívaním veterinárneho Ivermectinu.’ Človek by si myslel, že úrady krajiny, ktorá má najviac obetí pandémie na svete, by pri 650 000 mŕtvych mohlo zaujímať aj niečo iné, ako veterinárny Ivermectin… ale čo už, záujmy sú záujmy.“

Mesík dodáva: „Kus pravdy je, samozrejme, v tom, že druh homo sapiens nie je to isté ako druh kôň domáci alebo tur domáci, zvaný tiež hovädo.“

Človek napríklad váži v priemere okolo 70-80 kg, kým kone a kravy/býky 700 až 1000 kg, podľa plemena aj viac. „Takže áno – pri liekoch (aj žrádle) na množstvách záleží! Keby ste si dali konskú dávku aspirínu alebo liekov na spanie, už by ste sa vôbec nemuseli prebudiť,“ naráža vyštudovaný lekár na predávkovanie sa liekmi, čo sa bežne stáva. Aj preto tým ľuďom, ktorí by si Ivermectin chceli aplikovať, ponúka aktualizovanú dennú dávku Ivermectinu proti COVID-19:

0,2 mg/kg pri chronickej prevencii

0,4 mg/kg pri expozičnej prevencii (keď ste boli v kontakte s nakazeným človekom)

0,4 až 0,6 mg/kg pri liečbe, dávka podľa okolností

Ivermectin je súčasťou liečebného protokolu I-MASK

Ivermectin je súčasťou liečebného protokolu I-MASK (celý protokol aj s dávkami je TU). Sľúbený kúsok úprimnej radosti nájomnej mládeže z K tlače: „Povolenie používať liek Ivermectin na terapeutické využitie proti COVID-19, ktoré vydalo ministerstvo zdravotníctva v januári, sa skončilo. Nové povolenie neudelili.“

A ďalej? „Do 24. augusta 2021 nebola na ministerstvo zdravotníctva zaslaná žiadosť od žiadneho lekára ani hlavného odborníka v infektológii na terapeutické použitie Ivermectinu na indikáciu COVID-19.“ Uviedol podľa Juraja Mesíka rezort zdravotníctva.

hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.