Slovanské Noviny

17. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovensko je malá krajina, napriek tomu má niekoľko rodín, ktoré stáli pri tvorbe našich dejín. Jednou z takých sú aj Šimečkovci, dedo a otec súčasného podpredsedu európskeho parlamentu a šéfa strany Progresívne Slovensko Michala Šimečku. Tvorili ale skutočne priaznivé dejiny, alebo to boli a sú iba pseudonárodovci, ktorí by sa mali za niektoré svoje činy či vyjadrenia hanbiť a Slovákom sa ospravedlniť?

Jedným z tých, ktorý sa pozrel trochu podrobnejšie na klan Šimečkovcov je Marián Tkáč, bývalý expredseda Matice Slovenskej a tiež viceguvernér Národnej banky Slovenska, ktorý v súčasnosti kandiduje v parlamentných voľbách 2023 za kotlebovu ĽSNS. Tkáč zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom hneď v úvode konštatuje, že „nikto nemôže za činy svojich a tiež nikto nemôže ani za to, ako ďaleko padne jeho jablko od dedičného stromu“. Tkáč zároveň priznáva, že jeho starý otec, dedo Michal Tkáč, ako vládny komisár rodnej Čičavy, precestoval na jar 1942 celé Slovensko aby mohol vtedajšieho ministra vnútra Alexandra Macha osobne požiadať o záchranu čičavských chudobných Židov, cigánov, dnes Rómov, ľudskosť v ťažkých časoch.

Najstarší Šimečka vyštudoval v Brne filozofiu a prejavoval sa tu ako tvrdý stalinista. Pre svoj fanatický postoj medzi svojimi rovesníkmi bol veľmi neobľúbený.Marián Tkáč, expredseda Matice Slovenskej a člen ĽSNS

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A čo zdedil šéf progresívneho Slovenska Michal Šimečka po svojom slávnom dedovi Milanovi Šimečkovi a po svojom otcovi Martinovi Šimečkovi? Pozrieme sa, z akých vajec sa vlastne toto politické kura vykľulo, parafrázujúc slová blogera, publicistu a spisovateľa Gustáva Murína,“ pokračuje Tkáč a dodáva: „Najstarší Šimečka vyštudoval v Brne filozofiu a prejavoval sa tu ako tvrdý stalinista. Pre svoj fanatický postoj medzi svojimi rovesníkmi, kam patril aj neskorší slávny európsky románopisec Milan Kundera, bol veľmi neobľúbený. Ako fanatický sliedič ľudí s iným zmýšľaním sa stal predlohou prvého kunderovho románu Žert. Románu o tom, ako prostý vtip napísaný na pohľadnici v tamtej dobe spustil lavínu vyšetrovaní a represií stalinistickými nadšencami,“ začína Tkáč s opisom rodu Šimečkovcov.

Slovensko sa vraj nikdy nevyrovná Čechám

Zatiaľ, čo Kundera emigroval do Francúzska, kde nedávno zomrel, fanatika Šimečku poslala Komunistická strana do Bratislavy vlievať do Slovákov marxistického ducha. Učil marxizmus-leninizmus na Komenského univerzite a na VŠMU. A tam obvinil vtedy mladého Milana Lasicu, že vraj rozložil organizáciu ČSM na tejto škole. Potom si vsadil na Dubčeka, za čoho ho jeho vlastní súdruhovia po auguste 1968 prenasledovali a dokonca nakrátko aj väznili, a tak sa stal disidentom z donútenia. Ako krysa sa v roku 1989 pod legendou disidenta votrel do VPN a čoskoro sa stal poradcom dramatika Havla, zvaného tiež láhev,“ opísal Tkáč minulosť Milana Šimečku najstaršieho. A čo jeho syn Martin Milan Šimečka? „Ten na „tátu“ nezabudol a v októbri 2008 ako šéfredaktor českého časopisu Respekt uverejnil príbeh muža, ktorého v roku 1950 dostal slávny spisovateľ do väzenia. Išlo o nepodložené obvinenie Kunderu, že udal spolužiaka, čo sa dal naverbovať CIA,“ pokračuje Tkáč v biografii Šimečkovcov.

To mala byť podľa Tkáča sladká pomsta za to, že si Kundera trúfal karikovať fanatizmus jeho otca, a tak sa v Čechách stal stredný Šimečka smutne známym, pretože Kundera v reakcii na túto kampaň zakázal preklady svojich románov do češtiny. „A čo Slovensko, na ktoré sa vykopnutý z Čiech stredný Šimečka vrátil? V českej televízii sa chválil, že veľmi rád editoval slovenské texty svojich podriadených. Vraj si pritom vychutnáte čaro jazyka. Čaro jazyka, o ktorom sa inde vyjadril, že je jazykom obesenca. Presnejšie, Slovensko je čierna diera, v ktorej nenávratne miznú všetky rozumné myšlienky. Jej gravitácií neunikne žiaden pokus o slobodné bytie a skončíme všetci v slovenskom jazyku, ktorý je fialový, drevený a napuchnutý ako jazyk obesenca,“ prezrádza Tkáč, podľa ktorého Šimečka stredný tiež povedal, že Slovensko sa nikdy nevyrovná Čechám, lebo Slovensko je si vedomé svojej provinčnosti.

Martin Šimečka priznal, že Soros je jeho priateľ

„Dnes pôsobí vo vlajkovej lodi žltej tlače prekrúcajúcej realitu podľa vytýčenej ideológie v denníku, ktorého meno radšej ani neuvediem. Aj keď táto krajina prostrednému Šimečkovi nikdy neprirástla k srdcu, absurdne ju viní za svoj disidentský osud vo svojej knihe Medzi Slovákmi, ktorú napísal v jazyku obesenca. No a priznal sa k priateľstvu so Sorosom a potvrdil všetko, čo sú vraj konšpirácie,“ pokračuje Tkáč v hodnotení Šimečkovcov. „George Soros je, trúfam si povedať, môj priateľ, aj keď už sme sa dlho nevedeli na Slovensku. Možno aj vďaka peniazom, ktorými pomáhal mimovládnym organizáciám, aby chodili po Slovensku a burcovali proti Mečiarovi. Čiže bez jeho peňazí by sme to dokonca možno vôbec neboli dokázali. Pre mňa je to navyše ešte aj človek, ktorý napomohol poraziť Mečiara,“ priznal Martin Milan Šimečka na jednej z besied.

George Soros je, trúfam si povedať, môj priateľ. Pre mňa je to navyše ešte aj človek, ktorý svojimi peniazmi napomohol poraziť MečiaraMartin Milan Šimečka, otec Michala Šimečku

„Tak toto bol tatko súčasného podpredsedu europarlamentu, ktorý, podobne ako jeho dedo a jeho otec, je radikálnym presadzovateľom momentálne platnej populárnej presadzovanej ideológie. Majú Šimečkovci v tejto malej krajinke šíriť tu momentálne jedinú pravdu podľa manuálu zo zahraničia? Progresívny Michal, vnuk prekábáteného stalinistu na falošného moralizátora, a syn jeho nasledovníka, sa nám tu chystá od septembra s podporou bruselskej kliky a ambasády za plotom organizovať progresívnu budúcnosť. Záleží od výsledku septembrových volieb, či to dopustíme,“ skonštatoval Marián Tkáč na záver svojho videa, v ktorom sa zameral nielen na predsedu Progresívneho Slovenska, ktoré sa tlačí do popredia priazne slovenských voličov, ale aj na jeho otca a deda, ktorých minulosť rozhodne „proslovenská“ nie je.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.