Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Maďarská Aliancia je zdá sa rozhodnutá a zrušila stretnutie s kandidátom na prezidenta Ivanom Korčokom, s ktorým sa predseda strany Maďarská Aliancia Krisztián Forró mal stretnúť. Krisztián Forró sa ale chystá na tlačovú konferenciu s kandidátom na prezidenta Petrom Pellegrinim. Zdá sa, že Maďari uprednosnili Petra Pellegriniho pred Ivanom Korčokom.

Prezidentského kandidáta Ivana Korčoka mrzí, že nemal šancu predstaviť predsedovi Aliancie Krisztiánovi Forróovi svoju prezidentskú víziu. Forró, ktorý nepostúpil do druhého kola prezidentských volieb, zrušil plánované stretnutie s Korčokom. Zdôvodnil to tým, že je bezpredmetné. Podľa Korčoka je zjavné, že Aliancia podporí v druhom kole kandidáta Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Mrzí ma, že pán Forró ani len nedal šancu tomu, aby si vypočul moju prezidentskú víziu, ktorú ponúkam aj maďarským spoluobčanom. Mám však veľký rešpekt k Maďarom žijúcim na Slovensku a zároveň im verím, že napriek rozhodnutiu Aliancie naložia so svojím hlasom zodpovedne a slobodne,“ uviedol Korčok.

Maďarskí voliči boli podľa kandidáta historicky vždy na strane demokratického spektra a maďarské strany boli vždy súčasťou modernizačných vlád a modernizačného prúdu politiky. „Aktuálne najväčšia národnostná menšina nemá svoje zastúpenie v parlamente. Chcem, aby bolo počuť hlas menšín jasne aspoň v paláci,“ vyhlásil.

Deklaruje, že jeho zbor poradcov a expertný poradný výbor menšín by reflektoval postavenie a dôležitosť národnostných menšín na Slovensku. Ako prezident by chcel presadzovať občiansky princíp vo vedení štátu a garantovať práva menšín. Chce tiež apelovať na to, aby sa z európskych zdrojov rozvíjal aj juh Slovenska.

Pellegriniho nový zápal pre maďarskú komunitu je podľa Korčoka „len a len politickou kalkuláciou“. „Takže je pomerne pravdepodobné, že deň po voľbách na maďarskú komunitu zabudne, podobne ako na sľuby o lacnejších potravinách,“ komentoval. Zdôraznil význam dobrých a korektných susedských vzťahov, dobrej spolupráce, podpory a ochrany menšín.

Forró a Pellegrini popoludní ohlásili spoločnú tlačovú konferenciu na tému aktuálna prezidentská kampaň.

Druhé kolo prezidentských volieb bude v sobotu 6. apríla.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d