Slovanské Noviny

14. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prechádzajte sa bosí

Koncept uzemnenia pôvodne predstavil Clint Aubert, ktorý sa konceptom uzemnenia začal zaoberať v snahe vyliečiť sa. Aubert pracoval v odbore káblovej televízie. Všimol si, že signál sa prenáša čistejšie, keď sú káble „na zemi“.

Týmto spôsobom sú stabilizované všetky elektrické systémy a Aubert si položil otázku, či by aj ľudské telo, ktoré je bioelektrickým organizmom prenášajúcim signál, malo byť uzemnené?

Je presvedčený, že kľúčovou súčasťou problému bol vynález syntetických materiálov, ktorý sa začal používať na syntetické podrážky topánok, a vďaka tomu nás účinne izoloval od zeme.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Mnoho ľudí často trávi každý deň, od rána do večera, bez uzemnenia. Ale aj keď sa to stalo normou, je to úplne neprirodzené. Aby sme prežili, spoliehame sa na zem, ale zároveň sme od nej úplne oddelení a v žiadnom prípade s ňou nie sme spojení.

Dr. Laura Coniver, ktorá náhodne zistila, že uzemnenie upokojuje jej plačúce dieťa, o tom hovorí:

„Uzemnenie znamená pripojenie sa k zemi na podporu špecifickej funkcie orgánov v organizme. Podporuje to organizmus ako celok a najmä systémy orgánov až po funkciu tkanív a buniek v celom organizme.“

Ľudský organizmus potrebuje uzemnenie rovnako ako vzduch a slnko

Možno ste si nikdy nemysleli, že váš organizmus je generátorom elektriny, ale ste v podstate elektrickou bytosťou. Z veľkej časti je preto také dôležité používať uzemnenie, aby ste zaistili pozitívny vplyv elektrického náboja zeme na vaše zdravie. Gaetan Chevalier, Ph.D., fyzik-inžinier študujúci uzemnenie, vysvetľuje:

“Aj keď si to neuvedomujeme, žijeme vo vnútri batérie. Zemský povrch je negatívne nabitý a ionosféra (vrstva atmosféry asi 100 kilometrov nad úrovňou zeme) je ionizovaná slnkom. Slnečné lúče sú také silné, že rozdeľujú molekuly na kladný a záporný náboj.

Negatívne náboje sa prenášajú na zemský povrch hlavne svetlom, zatiaľ čo kladné náboje zostávajú v nadmorskej výške 100 kilometrov. Problém nastáva, keď nedostávame záporný náboj. Potrebujeme uzemnenie nášho organizmu rovnako ako vzduch a slnko.“

Priložením bosých nôh k zemi absorbujete cez nohy veľké množstvo negatívnych elektrónov. V súčasnom svete je to dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, ale napriek tomu je čoraz menej ľudí týmto spôsobom spojených so zemou.

Stres voľnými radikálmi z vystavenia znečisteniu, cigaretám, pesticídom, ošetreným potravinám a žiareniu neustále vyčerpáva zásoby elektrónov v organizme.

Ale Zem je vždy bohatá na elektróny – je to silný a bohatý zdroj antioxidačných elektrónov, ktoré ničia voľné radikály – len je potrebné uzemniť sa.

Bez potrebného prílevu antioxidantov môžu voľné radikály zaplaviť systémy organizmu a viesť k oxidačnému stresu, zápalom a zrýchlenému starnutiu. “Teraz vieme, že oxidačný stres spôsobuje choroby. Spôsobuje zápal. Ale máme Zem, ktorá nám dodá voľné elektróny,“ hovorí vedecký pracovník Sinatra.

Uzemnenie eliminuje zápaly

Jednou z hlavných výhod uzemnenia je jeho antioxidačná schopnosť znižovať zápal v tele. Sinatra poznamenáva:

„Zjednodušene povedané, uzemnenie zaplaví požiare zápalu a vzhľadom na to, že zápal je pôvodcom všetkých hlavných chorôb, ako je Alzheimerova choroba, rakovina, srdcové choroby, cukrovka – a zoznam je veľmi dlhý, čiže, ak sa dá zápal ovplyvniť a zastaviť, budeme oveľa zdravší.“

Štúdia Chevaliera a jeho kolegov uvádza, že uzemnenie spôsobuje merateľné rozdiely v koncentrácii molekúl vrátane bielych krviniek a cytokínov zapojených do zápalovej reakcie.

Správa tiež uvádza, že uzemnenie „znižuje bolesť a mení počet cirkulujúcich lymfocytov a neutrofilov a ovplyvňuje aj rôzne cirkulujúce chemikálie spojené so zápalom“. Aubert v dokumente vysvetľuje, ako uzemnenie môže znížiť zápal tým, že organizmu poskytne voľné elektróny:

„Zápal vytvárajú neutrofily, ktoré sú bielymi krvinkami. Napríklad sa zraníte, dôjde k poškodeniu buniek, ku ktorým sa biele krvinky ponáhľajú a poškodené bunky zapuzdrujú. Zároveň sa uvoľňujú reaktívne formy kyslíka, ktoré ničia elektróny poškodených buniek, čo ničí samotné poškodené bunky.

Ak nie je dostatok voľných elektrónov na zníženie zostávajúcich radikálov, ukradnú elektróny zo zdravých buniek, čím ich ničia.

Potom sa tento signál prenesie do imunitného systému a ďalší neutrofil urobí to isté a zničí bunku, to znamená, že dôjde k reťazovej reakcii.“

Uzemnenie znižuje riziko srdcových chorôb, chráni pred elektromagnetickými poľami a pod

Uzemnenie znižuje riziko srdcových chorôb, chráni pred elektromagnetickými poľami a mnohým iným.

Srdcové choroby majú pôvod v zápalovom procese, takže nie je prekvapením, že uzemnenie pomáha pri týchto chorobách, ktoré majú na svedomí najviac úmrtí.

Štúdia publikovaná v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine ukázala, že dve hodiny uzemnenia zvýšili povrchový náboj červených krviniek, znížili viskozitu krvi a znížili zrážanie krvi.

Výsledkom je, že vedci, medzi ktorými sú aj Chevalier a Sinatra, dospeli k záveru: „Uzemnenie sa javí ako jedno z najjednoduchších, ale napriek tomu veľmi významných opatrení na zníženie kardiovaskulárnych rizík a udalostí.“

V inej štúdii experimentálny výskum účinkov uzemnenia na syndróm oneskorenej svalovej bolesti (DOMS), ku ktorému často dochádza po intenzívnom cvičení, ukázala, že uzemnenie tela zmenilo stupeň aktivity imunitného systému a bolesti.

Uzemnenie na hodinu tiež významne zlepšilo náladu u skupiny 40 dospelých a upokojilo sympatický nervový systém, ktorý udržuje variabilitu srdcového rytmu.

Udržiavanie variability srdcového rytmu prispieva k homeostáze (rovnováhe) autonómneho nervového systému. Je to dôležité, pretože kedykoľvek zlepšujete svoju variabilitu srdcového rytmu, zlepšujete svoj celý organizmus a všetky jeho funkcie.

Podobne sa zistilo, že uzemnenie organizmu počas spánku má priaznivé účinky, vrátane normalizácie cirkadiánneho rytmu kortizolu a zlepšenia spánku. Existujú dokonca dôkazy, že uzemnenie znižuje elektrické polia indukované na vašom tele, čo je v dnešnom svete čoraz dôležitejšie. Vedci píšu:

„Výskum ukázal, že keď je ľudské telo uzemnené, elektrický potenciál tela sa vyvažuje s elektrickým potenciálom Zeme prenosom elektrónov zo Zeme do tela.

To zase blokuje generovanie elektrického potenciálu striedavého prúdu na povrchu tela pri 60 Hz [napätie okolia] a zmeny v elektrických nábojoch molekúl v organizme.

Štúdia potvrdzuje „zastrešujúci“ efekt uzemnenia tela, ktorý vysvetlil laureát Nobelovej ceny Richard Feynman vo svojej prednáške o elektromagnetizme. Feynman verí, že keď sa potenciál tela rovná elektrickému potenciálu Zeme (a teda uzemní sa), stane sa z tela predĺženie obrovského elektrického systému Zeme.

Potenciál Zeme sa teda stáva „prostriedkom na potlačenie, zníženie alebo odpudenie elektrických polí z organizmu“.

Aký druh obuvi umožňuje zachovať uzemnenie?

Gumené, plastové a iné syntetické podrážky topánok izolujú od zeme a priaznivých uzemňovacích vlastností. Tradičné kožené podrážky neizolujú, ale rovnaké výhody uzemnenia možno získať aj jednoduchou chôdzou naboso, čo je v niektorých častiach sveta stále bežné.

Tak, ako bola kedysi rozšírená chôdza naboso, bolo zvykom spať na zemi. V dnešnom svete spánok v interiéri ešte viac chráni pred zemou.

„Doterajší výskum, – píšu autori časopisu Journal of Environmental and Population Health – podporuje koncepciu, že uzemnenie ľudského tela môže byť dôležitým prvkom zdravia, spolu so slnkom, čistým vzduchom a vodou, výživnými potravinami a fyzickou aktivitou.”

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.