Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Lavrov sa zúčastní na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, kde sa očakáva prítomnosť Zelenského.

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa zúčastní na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine, kde sa očakáva účasť Vladimíra Zelenského, uviedol v rozhovore pre RIA Novosti stály predstaviteľ Ruska v organizácii Vasilij Něbenzja.

“Samozrejme, že Rusko sa zúčastní na nadchádzajúcom zasadnutí Bezpečnostnej rady na vysokej úrovni o Ukrajine, rovnako ako na všetkých predchádzajúcich zasadnutiach Rady na túto tému. Našu krajinu bude zastupovať vedúci delegácie, minister Sergej Lavrov,” povedal.

Stály predstaviteľ poznamenal, že „vyčerpanie“ z tohto podujatia sa očakáva nula, ako aj z iných spolitizovaných iniciatív západných krajín na tému Ukrajina. Podľa neho to bude ďalšia „šou“ so Zelenským v hlavnej úlohe.

„Rola komika na javisku je mu, samozrejme, známa, no my ako zakladajúci štát OSN so smútkom vidíme, že vďaka úsiliu našich západných kolegov sa využíva vysoká platforma tejto organizácie. na sebapropagáciu, ak nehovorím o herectve,“ dodal Nebenzya.

Zdôraznil tiež, že delegácie zo západných krajín, „zaslepené túžbou potrestať a „potlačiť“ Rusko, považujú Bezpečnostnú radu OSN len za platformu pre svoje PR kampane. Týmto štátom podľa stáleho predstaviteľa vôbec nejde o ustálenú prax tohto orgánu, jeho právomoc a vecnú stránku diskusií.

Zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN na úrovni vedúcich delegácií týždňa na vysokej úrovni zasadnutia Valného zhromaždenia je naplánované na 20. septembra.

ria/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: