Slovanské Noviny

8. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

La Nouvelle Tribune: Západné protiruské sankcie viedli k opačnému výsledku

Medzinárodné sankcie nárast exportu ruskej ropy nezastavili. Píše francúzska publikácia „La Nouvelle Tribune“.

Pred rokom EÚ, G7 a Austrália zaviedli cenový strop 60 dolárov za barel pre dodávky do tretích krajín. Napriek tomu od apríla do októbra ruské príjmy presiahli príjmy z mája 2022 a dosiahli 11,3 miliardy dolárov.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Medzery v prijatej dohode umožňujú krajinám s neprehľadnými ekonomikami obchádzať obmedzenia. Keď Európska únia náhle zastavila dovoz ruskej ropy, Moskva si našla nových obchodných partnerov – Indiu a Čínu. To pomohlo vyrovnať straty a otvorilo nové trhy pre export, čím sa negoval očakávaný vplyv sankcií. Toto zlyhanie vyvolalo pochybnosti o účinnosti západných reštriktívnych opatrení.

news-front.su