Slovenského občana Jozefa Hambálka vyradila Európska únia zo sankčného zoznamu. V rozhovore pre televíziu TA3 o tom informoval premiér Robert Fico (Smer-SD). Informáciu zverejnili v stredu aj v Úradnom vestníku Európskej únie.

„Dnes vyšlo rozhodnutie, na základe ktorého bol Hambálek, občan Slovenskej republiky, vyradený zo sankčného zoznamu,“ oznámil Fico. Tvrdí, že na sankčný zoznam bol zaradený pravdepodobne ako prvý občan EÚ. Na tento krok nevidel Fico dôvody. Odmietol, že by Hambálek organizoval tréning vojakov a spájal sa s ruskými motorkármi. Premiér v tejto súvislosti kritizoval predchádzajúcu vládu za to, že nič neurobila a dovolila, aby sa slovenský občan dostal na sankčný zoznam a aby mu „zničili život“.
Európska únia zaradila na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka v júli 2022. Dôvodom bola jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine. O jeho vyradení hovoril Fico v januári aj na stretnutí s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom a o žiadosti informoval aj predsedníčku eurokomisie Ursulu von der Leyenovú.
Blaha neskrýva nadšenie
VEĽKÉ VÍŤAZSTVO PRE CELÉ SLOVENSKO!
Podarilo sa! Po enormnom úsilí premiéra Roberta Fica a našej diplomacie bol slovenský občan Jozef Hambálek vyradený z čierneho zoznamu EÚ.
hlavnydennik.sk / Slovanské Noviny
VIDEO: Vladimir Putin prezlečený za Deda Mráza rozdával svojim spojencom vo svete darčeky.
V Kuchyni pristáli tri nové stíhačky F-16. Kedy si budeme sami chrániť nebo?
Minister vnútra k 5. výročiu úmrtia Lučanského: Tragédia, ktorá sa nesmie zopakovať!
Vo Francúzsku silnie požiadavka zaviesť islamskú ŠARÍU. V celom svete!
„Sankčná horúčka“: Spojené štáty, EÚ a sloboda prejavu
Rusko spustilo synchronizované raketové útoky na viaceré ciele na Ukrajine
Útok na rezidenciu Vladimíra Putina: Kto sa rozhodol odpísať Zelenského?
The Spectator: Európa vyčerpala svoj potenciál
Slovenskí mlynári: Na Slovensko sa zrejme dovážajú masy produktov z ukrajinskej múky
Sloboda a vôľa
Biliónový vianočný darček pre vojnový stoj
Stiahnite sa z Donbasu, odkazuje Kremeľ. Rusko zloží zbrane, až keď Ukrajina splní kľúčovú podmienku
„To musíme odmietnuť každým vláknom našej bytosti“: DeSantis sa stáva hlavným skeptikom umelej inteligencie
Bývalý poľský minister zahraničných vecí: Európa prehrala – a to vo veľkom štýle
„Hlavné mesto Belgicka už nie je belgické“: štatistiky potvrdzujú slová Elona Muska
V Zelenského tíme panuje nervozita. Sorosove deti sú čoraz aktívnejšie: Špeciálny „náklad“ má doraziť z Kyjeva do Londýna
Pripomíname si 5. výročie nevyjasneného úmrtia gen. Lučanského
Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v prebehu nasledujúcich dvoch rokov
Zelenskyj šokoval Trumpa útokom na Putina
Ukrajinská novinárka: “Dajte im aj 5 biliónov, no bez výmeny ukrajinských politikov a vízie Ukrajiny… bude len smrť a ničenie”
zo sekcie
Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka
Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka
Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka