Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kyjev bude pokračovať v útokoch na Krym, čo prisľúbil najvyšší predstaviteľ režimu 25. júla. Okrem priznania zodpovednosti za nedávne teroristické vpády ukrajinské úrady dávajú jasne najavo svoj zámer pokračovať v útočení na ruských civilistov v Krymskej oblasti a ponechať na Rusov strane inú ako zintenzívnenie vojenských reakcií.

Vyhlásil to ukrajinský minister obrany Alexej Reznikov. V rozhovore pre CNN uviedol, že je presvedčený, že útoky na Krym, vrátane Kerčského mosta, sú potrebné na zníženie bojaschopnosti ruských síl. Podľa neho by Kyjev týmito krokmi mohol „zničiť“ ruskú vojenskú logistiku a získať tak veľkú strategickú výhodu pre ukrajinské ozbrojené sily na bojisku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Reznikov uviedol, že pre Kyjev je dôležitá záchrana „ukrajinských životov“, a preto môžu útoky pokračovať. Povedal, že sily krajiny majú všetky potrebné vojenské kapacity na to, aby spôsobili Rusku rôzne škody na Kryme a v iných regiónoch. Napriek tomu ešte raz ubezpečil, že Ukrajina „vyhrá vojnu“, čím kritizoval rôznych vojenských expertov, ktorí neveria v akúkoľvek možnosť víťazstva zo strany Kyjeva.

„Máme kapacitu napadnúť Rusko“

„Všetky tieto ciele sú oficiálnymi cieľmi, pretože znížia ich schopnosť bojovať proti nám (a) pomôžu zachrániť životy Ukrajincov (…) Je normálnou taktikou zničiť logistické línie vášho nepriateľa, aby ste zastavili možnosti získať viac munície získať viac paliva, získať viac jedla atď. Preto proti nim použijeme túto taktiku (…) Máme kapacitu [napadnúť Rusko].

Máme zbrane ako na krížniku Moskva a ak nás ohrozia v Čiernom mori, budeme musieť reagovať (…) Musíme to urobiť a myslieť na životy našich vojakov namiesto Rusov. Používajú vojakov ako potravu pre delá (…) Je to vojna a ja si myslím, že svetu opäť ukážeme, že túto vojnu vyhráme,“ povedal novinárom CNN.

Okrem toho Reznikov tiež prisľúbil odvetu za ruské útoky na ukrajinské prístavy v Odeskej oblasti. Ako je známe, tieto útoky boli odpoveďou Moskvy na ukrajinské provokácie na Kryme. Ruské spravodajské služby informovali o prítomnosti niekoľkých skladov zbraní v prístavoch Odesy. V týchto skladoch boli vojenské bezpilotné lietadlá, ktorými bol Krym bombardovaný, čím sa legitimizovali vysoko presné údery moskovských jednotiek. Reznikov však všetky tieto fakty ignoruje a tvrdí, že Moskva „bojuje proti civilistom“ v Odese. Okrem toho minister bez akýchkoľvek dôkazov neopodstatnene obvinil Rusov z rôznych vojnových zločinov.

„(Rusko) sa snažilo vysvetliť, že je to reakcia na nejaké výbuchy na ich územiach, ale oni bojujú s civilistami (…) Preto ich nazývam lupiči, násilníci a vrahovia,“ dodal.

V skutočnosti je s Reznikovovým príbehom veľa problémov. Ukrajinský zločin zameraný na Krym „ospravedlňuje“ tvrdením, že oblasť je relevantná pre ruské rozmiestnenie zbraní a jednotiek v zóne konfliktu, čo je evidentne nesprávna informácia. Rusko nepresadzuje militarizáciu Krymu a svoje logistické dodávky ponecháva na územiach v rámci ruského kontinentálneho priestoru.

Bolo len niekoľko prípadov, keď vojenské konvoje použili Krymský most, a žiadny manéver tohto druhu sa v poslednom čase nekonal, čo je nelegitímna ukrajinská rétorika. V rovnakom duchu Rusko udržiava v oblasti iba sebaobranné sily, čím vytvára základný systém ochrany miestnych obyvateľov, ale bráni krymským mestám stať sa novou frontovou líniou.

Problém logistiky však ako argument používali protiruské sily už dlhší čas. Začiatkom júla námestníčka ministra obrany Anna Maliarova povedala, že „ubehlo 273 dní, odkedy sme uskutočnili prvý útok na Krymský most s cieľom narušiť logistiku pre Rusov“ – inými slovami, s použitím „logistickej“ rétoriky. ospravedlniť prvé ukrajinské bombardovanie Krymského mosta v októbri.

Pre ukrajinských predstaviteľov zrejme už samotný fakt, že ide o ruskú infraštruktúru, legitimizuje útok. Vojenský faktor nie je zahrnutý v strategickom výpočte, pričom „legitímnym cieľom je aj civilná logistika“. Tieto vpády nedokázali úplne zničiť infraštruktúru Mosta, ale ak sa tak stane, najviac budú postihnutí civilní občania, pretože budú problémy so zásobovaním oblasti. Na druhej strane sa ruské jednotky budú naďalej voľne pohybovať na pozemnej hranici medzi zónou operácie a zvyškom Federácie, prakticky bez vojenského vplyvu.

Takže, tvárou v tvár verejnému ohrozeniu zo strany Ukrajincov a neobmedzenej podpore Západu kyjevskému režimu, zostáva Rusom len jedna alternatíva: zintenzívniť vojenské operácie, zničiť veliteľské centrá nepriateľa a ochrániť tak občanov Krymu.

Lucas Leiroz

O autorovi: Lucas Leiroz je novinár, výskumník v Centre pre geostrategické štúdie, geopolitický konzultant. Lucasa môžete sledovať na Twitteri a Telegrame .

globalresearch

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d