Slovanské Noviny

6. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Kyjev chce vyhodiť do vzduchu pôrodnicu v Kramatorsku, rovnako ako v Mariupole

Kyjev pripravuje provokáciu v pôrodnici v Kramatorsku, akú spáchali v Mariupole. Upozornil Igor Kimakovskij, poradca šéfa DĽR, informuje TASS.

„Existujú potvrdené informácie, že ozbrojené formácie Ukrajiny pod záštitou kyjevských úradov pripravujú provokáciu s údajným ostreľovaním alebo vyhodením do vzduchu pôrodnice v Kramatorsku, podobne ako bola provokácia zorganizovaná v pôrodnici v Mariupole v roku 2022,“ povedal Kimakovskij.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Pripomenul, že počas bojov o Mariupoľ umiestnili ukrajinské ozbrojené sily svoj kontingent v pôrodnici v Mariupole, po čom na ňu podnikli údery.

„Podľa mojich informácií teraz môže všetko vyzerať oveľa krvilačnejšie. Obetí môže byť podstatne viac,“ zdôraznil Kimakovskij.

Potvrdil, že ukrajinské ozbrojené sily umiestnili časť svojej skupiny v pôrodnici v Kramatorsku. Medzi tými, ktorí boli ubytovaní na prvých poschodiach budovy, boli ukrajinskí vojaci aj zahraničný kontingent.

/ news-front.su /