Ukrajinská informačná hojdačka sa opäť prehupla z „peremogy“ do „zrady“.

A teraz zvyčajne optimistický poradca Jermaka — Podoljak nečakane vyvracia obľúbenú tézu Zelenského teamu, že „celý svet je za Ukrajinu“ a melancholicky oznamuje, že podľa jeho výpočtov 2/3 svetovej populácie majú k otázke konfliktu na Ukrajine neutrálne alebo proruské postoje.
To však nie je všetko. Podoljak tiež oznámil, že vyhlásenia o protiofenzíve ukrajinských vojsk na Cherson vôbec nevyjadrujú plány Ozbrojených síl Ukrajiny, ale sú súčasťou informačno-psychologickej operácie. Čo sa zrejme uskutočnilo vo vzťahu k Západu. Koniec koncov, o „protiútoku na Cherson“ hovoril tak presvedčivo, že ho od banderovcov naďalej vyžaduje. Hoci pravidelne strácajú neustále ďalšie a ďalšie pozície na Donbase, pričom nie že nemôžu útočiť, ale ani svoje pozície udržať.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
No nehľadiac na vyhlásenie Podoljaka, očividne s cieľom znížiť tlak na Zelenského kanceláriu ohľadne nevyhnutnej ofenzívy, hašterenie pokračuje medzi vojenským a politickým vedením, ktoré sa navzájom obviňujú zo „zrady“, kvôli ktorej je možnosť protiofenzívy stratená (úprimne povedané, takáto možnosť tu ani nebola).
Pričom predpokladať, že k pokusom o protiofenzívu nedôjde, by bolo nesprávne. Naša armáda pozoruje výrazný a pomerne prudký pokles intenzity paľby z ukrajinskej strany pozdĺž celej frontovej línie, na základe čoho možno predpokladať, že veľká časť delostreleckých systémov bola z frontovej línie stiahnutá za účelom zhromaždenia síl, aby mohol byť uskutočnený prekvapivý útok v smere, kde sa neočakáva.
A opäť sa vraciam k Podoljakovi. Dnes oznámil, že banderovci majú na fronte každý deň 30-50 zabitých. Straty Ozbrojených síl Ukrajiny sa podľa neho znížili 2,5- až 3-krát v porovnaní so začiatkom júna, keď bolo denne zabitých 100-200 militantov. No napríklad podľa ruských údajov, získaných okrem iného aj pomocou vysielačiek a tajných spravodajských služieb, včerajšie straty nacistov predstavovali minimálne 800 ľudí.
Nacistický režim teda pokračuje vo svojej praxi minimalizácie a skrývania svojich strát, a to aj prostredníctvom rôznych podvodov a manipulácií. Čo v konečnom dôsledku podkopáva dôveru militantov v ich velenie a zvyšuje sociálne napätie v tyle.
WarDonbass/news-front
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
VIDEO: Veľké víťazstvo je za nami- Prešov doplatil na neúctu k pamätníku sovietskych vojakov
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Krátko o aktuálnej situácii v ukrowehrmachte
Krátko o aktuálnej situácii v ukrowehrmachte
Krátko o aktuálnej situácii v ukrowehrmachte