Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

30.11.2020

Papaláša Kollára v nemocnici určite nemali všetci radi.

Foto: Facebook

Predseda parlamentu ukončil svoju nemocničnú liečbu. Na vlastnú žiadosť bude v rehabilitácii pokračovať vo vlastnej réžii. Správa by bežne nevyvolala pozornosť, keby jej nepredchádzali udalosti, ktoré pobúrili verejnosť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V čase, keď celé Slovensko permanentne žije v strachu z ochorenia COVID-19, pacienti v nemocniciach týždne nemôžu vidieť svojich najbližších, Kollár ukázal, že on je niečo viac. Veď je predsedom zákonodarného zboru a všetci majú tancovať tak, ako si on želá. Ak nie, tak bude zle.

Podľa medializovaných informácií obmedzenia návštev pre neho neplatili, dokonca aj v nočných hodinách, a sestričky museli okolo neho pobehovať bez ohľadu na to, či majú neodkladnejšiu robotu. Z jeho izby sa vytvorila aj koaličná zasadačka. Výhovorka, že koaliční partneri išli za Kollárom cez osobitný vchod a nikoho neohrozovali, určite neobstojí.

Tak ako bol pranierovaný premiér Matovič, keď sa objavil na svadbe bez rúška, aj Kollár si musí uvedomiť, že je iba jeden z viac ako 5 miliónov občanov Slovenska, pre ktorého platia rovnaké pravidlá ako pre ostatných. Nepomôže mu ani to, že sa nejakou náhodou stal predsedom parlamentu. Naopak, po mnohých chybách, ktoré predviedol od volieb, by možno bolo potrebné porozmýšľať, či je to pravý človek na správnom mieste.

Matovič zostal Matovičom, nikdy nebude skutočným politikom

Kollára sa samozrejme zastal predseda vlády. Matovič si síce sypal popol na hlavu, že s tou koaličnou radou v nemocnici trochu prehnali, ale inak sa nič nestalo. Veď je to jeho najobľúbenejší politik a pri tom sa musí niekedy prižmúriť oko. Aspoň si tak myslí Matovič, aj keď pri Sulíkovi to neplatí.

Po prezentácii opatrení proti pandémii ministrom hospodárstva si premiér znovu nedával servítku pred ústa. „Figu borovú máme plán. Je to cesta do pekla,“ konštatoval premiér. Po stretnutí koaličnej rady v nemocničnej izbe Kollára sa však priznal, že to možno prehnal a odteraz všetky spory budú riešiť na koaličných radách.

Koľko sme už takýchto sľubov počuli v posledných mesiacoch a takmer spravidla ich porušil samotný premiér? Netreba sa preto diviť, že mu občania prestávajú veriť a vnímať ho ako skutočného politika, ktorý vie riadiť krajinu aj v ťažkých časoch.

Sám už niekoľkokrát uviedol, že často uvažuje, či mu tejto funkcie bolo treba. No pán premiér, z posledného prieskumu verejnej mienky aj viacerí voliči určite uvažujú, či im bolo treba voliť práve vás.

Jankovská chce byť asi na Vianoce s rodinou

Výpoveď bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti pred vyšetrovateľmi mohla byť udalosťou týždňa. Keby to nebolo jedno veľké nič.

Podľa medializovaných informácií málo čo nového odhalila. Viac sa bránila, že ona nič zlé nerobila. Spomenula síce bývalých premiérov Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ale tak nevinne, že tí mohli pokojne spať.

Verejnosť očakávala viac, nestalo sa však nič. Jankovská sa pravdepodobne chce ukázať ako kajúcna žena, ktorá síce možno aj niečo zlé urobila, ale určite s dobrým úmyslom. Chcela iba „pomôcť kamarátom“.

Na prokurátorovi a sudcovi je, či jej toto divadlo uveria a umožnia jej, aby nasledujúce Vianoce strávila aj so svojimi synmi v ich bytíku, ktorý im kúpil starý otec na 18. narodeniny za 300-tisíc eur. Škoda, že málokto z nás ma takého dobrého starého otca. Alebo tu šlo o krstného otca? Už som si to poplietol.

zdroj: Pavel Urban — Webnoviny

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d