Avizované zvýšenie dane z nehnuteľnosti a poplatku za odpad v hlavnom meste je aj dôsledkom neschopnosti vedenia samosprávy efektívne riadiť Bratislavu. Tvrdí to mestský koordinačný výbor KDH, ktorý vyzýva poslancov hlavného mesta, aby zvyšovanie odmietli a žiadali od magistrátu nájsť chýbajúce zdroje v lepšom riadení mesta.

Predseda bratislavského KDH Ján Žatko spochybňuje argumentáciu primátora Matúša Valla, ktorý zvýšenie primárne odôvodňuje obmedzovaním príjmov samospráv, infláciou i negatívnymi ekonomickými prognózami. Poukazuje zároveň na to, že ide už o druhé výrazné zvýšenie dane z nehnuteľnosti v ére súčasného primátora. Pripomína aj to, že Vallo sľuboval ušetriť financie mestu efektívnejším a silnejším personálnym zázemím magistrátu.
Mesto ušetrené prostriedky nepociťuje
,,Napriek tomu, ako sa teraz zdá, mesto tieto ušetrené prostriedky nepociťuje a musí zvyšovať dane a poplatky pre občanov,“ upozornil Žatko. Bratislavské KDH preto vyzýva poslancov mestského zastupiteľstva, aby návrh na zvýšenie dane z nehnuteľností a poplatku za odvoz komunálneho odpadu neschválili. ,,A žiadali od primátora, aby hľadal financie v efektívnejšom riadení mesta,“ dodal Žatko.
Ide o nevyhnutný krok
Mesto Bratislava chce zvýšiť daň z nehnuteľností v priemere o 35 percent a poplatok za odpad o 30 percent. Minulý týždeň (14. 11.) to oznámil primátor Matúš Vallo spolu s bratislavskými starostami. Tvrdí, že ide o nevyhnutný krok, aby si Bratislava dokázala zachovať základné štandardy údržby a služieb. O tom, či sa daň a poplatok zvýšia, rozhodnú v decembri bratislavskí mestskí poslanci.
ereport.sk
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
KDH vyzýva poslancov Bratislavy odmietnuť zvýšiť dane z nehnuteľnosti
KDH vyzýva poslancov Bratislavy odmietnuť zvýšiť dane z nehnuteľnosti
KDH vyzýva poslancov Bratislavy odmietnuť zvýšiť dane z nehnuteľnosti