Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

16.11.2020

Foto: Matica slovenská

„Národ môže prosperovať, iba ak sú ľudia, ktorí tvoria tento národ, šťastní, keď sa deti smejú a radujú, keď sa ženy usmievajú a keď sú muži silní a slobodní.“ N. Levasov

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Bublina, ktorú okolo nás tvoria média, robí z nás už vyše 30 rokov, ľudí bez vlastného úsudku. Médiá sa nám snažia vsadiť do hlavy jednostranné myšlienky a pokrivený pohľad na život. Zdravý sedliacky rozum, ktorého sa bojí celá táto propaganda, sa stal tým najvzácnejším, čo človek má. Naše myslenie je dávané do úzadia a snažia sa ho úplne zlikvidovať. Či už technológiami a digitalizáciou, ale aj zmenami v školstve, ktoré deti učia, vzďaľovať sa od seba. O našich životoch a chode krajiny nechávame rozhodovať pár „vyštudovaných“ odborníkov. Snažia sa, aby občania boli ľahostajní ku svojej krajine. K tomu nás tí mocní vedú. Kým sa nepoučíme z histórie, bude sa nám to vracať stále v horších situáciách a kolobehoch. Už dávno nie je doba dôvery v našich ministrov a vládu. Tí hľadia len sa svoje ciele a zabúdajú, prečo sme ich tam my zvolili. Všetko to dnes vyvrcholilo. Situácia v krajine nám nastavila zrkadlo. To, že sme my ľudia, stratili záujem o jej chod a vláde sme prenechali moc. Už ich ani naše zákony, ani naša ústava, nevie zastaviť. Pod zámienkou ochrany zdravia, nás oberajú o základné ľudské práva a slobody. Pokiaľ s nimi nesúhlasíme, sme mudrosráči a fašisti alebo kotlebovci. Vedia nás len zaškatuľkovať. To nie je vláda ľudu. Tá slávna demokracia. Tým, že sme ich volili, vzdali sme sa práva rozhodovať o našich životoch, žiaľbohu dobrovoľne. Bez toho, aby sme o tom vôbec tušili.

Musia si uvedomiť, tí naši politici, že aj keď sa tvária ako bohovia, ešte stále sa tu nájdu ľudia, ktorí im budú stáť v ceste a to aj vlastným telom. My im nepatríme. Sme občania Slovenska a Slovensko patrí nám všetkým! Vláda je len dosadená a nami volená, aby v mene nás všetkých robila kroky, aké si želajú ľudia. Zdá sa, že na to zabudli. Chcú si zmeniť zákony a ústavu, aby vyhovovali ich zločinom.

Máme právo rozhodnúť sa, či niečo budeme dodržiavať alebo nie. Či sa to týka pandémie alebo iného. Zmena nášho myslenia musí prísť veľmi rýchlo. Kým ešte máme našu krajinu. Pokiaľ si ju, čím skôr nezoberieme do svojich rúk, nastane precitnutie, až keď už bude neskoro. Celé stáročia nás presviedčajú, že sme slabý národ, ktorý vie len poslúchať. Stačilo! Máme krásnu krajinu, kultúru a pamiatky a stojí za to brániť ju a ochraňovať. Chceme slobodne žiť a slobodne sa rozhodovať! Nezabúdajme na generácie, ktoré prídu po nás. Zdvihnime svoje hlavy! Buďme hrdí na to, kým sme. Na našich predkov! Máme v sebe krv našich silných rodov a žiadna vláda, ani svetová elita, nás nemôže zastaviť. Objavte v sebe to, prečo sme sa narodili. Žime slobodne, v pravde a láske!

A spomeňme si na báseň, ktorá má už vyše sto rokov, ale stále je vysoko aktuálna:

„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sta kravičku a on ticho stojí!

Ľudia idú, ako ovce, kam ich baran vedie, ku stolu chodia vtedy, keď je už po obede.

Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu, ak majú raz voľné ruky, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky ? Niet Slovákom rady?

Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Autor básne: Jonáš Záborský (básnik, prozaik, dramatik, historik, novinár, teológ 1812 – 1876)

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

zdroj: zem a vek

AUTOR: LÝDIA OSLANCOVÁ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.