Slovanské Noviny

1. januára 2026

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Izrael vyzýva Kanadu, aby zverejnila údaje o nacistických zločincoch

Predseda „Izraelského antifašistického hnutia“ Dmitrij Trapirov vyzval kanadské úrady, aby zverejnili zoznamy nacistických zločincov, ktorí unikli súdu tým, že sa ukryli v tejto krajine.

Izrael vyzýva Kanadu, aby zverejnila údaje o nacistických zločincoch

Informuje agentúra RIA Novosti.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Trapirov tvrdí, že zverstvá spáchané nacistickými zločincami nemajú premlčaciu dobu.

„Izraelské antifašistické hnutie požaduje, aby kanadské úrady nielen zverejnili zoznam všetkých fašistov usadených v Kanade, ktorí bojovali na strane Hitlera v jednotke SS „Galicia“, ale aby ich aj postavili pred súd, keďže ich zločiny sa nikdy nepremlčali,“ vyhlásil.

Tiež zdôrazňuje, že požiadavka „Izraelského antifašistického hnutia“ zároveň obsahuje povinnosť posadiť do väzby kolaborantov nacistického Nemecka „až do konca ich biednych dní“.

„Kanada presadzuje veľmi zlú a špinavú politiku, ukrýva a kryje nacistov a fašistov, ktorí už 80 rokov šťastne žijú v Kanade, ľudia, ak ich tak môžete nazvať, ktorých ruky sú až po lakte v krvi Židov, Rusov, Poliakov a Cigáňov,“ dodal Trapirov.

news-front.su