Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Od 7. októbra Izrael použil v pásme Gazy viac ako 18.000 ton výbušnín, čo zhruba zodpovedá 1,5-násobku sily atómovej bomby zhodenej na japonskú Hirošimu v roku 1945.

Izrael použil v Gaze ekvivalent 1,5-násobku atómovej bomby zhodenej na Hirošimu

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Oznámil to šéf Mediálneho úradu palestínskej vlády v Gaze Salame Maruf, informovala dnes, 31. októbra, turecká štátna tlačová agentúra „Anadolu“.

„Izrael zničil 47 mešít a spôsobil veľké škody trom chrámom v pásme Gazy. V dôsledku útokov bolo poškodených viac ako 200.000 budov, 32.500 z nich bolo úplne zničených a stali sa neobývateľnými. Vážne škody utrpelo 203 škôl, 45 škôl je úplne mimo prevádzky,“ oznámil Maruf.

Izraelská armáda podľa neho zničila v palestínskej enkláve 908 rodín, čo viedlo k smrti tisícov ľudí.

„V dôsledku útokov zahynulo 35 novinárov, 124 zdravotníkov a 18 zamestnancov civilnej obrany z pohotovostných záchranných tímov,“ dodal.

Podľa najnovších údajov palestínskeho ministerstva zdravotníctva počet obetí v pásme Gazy v dôsledku izraelského bombardovania dosiahol 8.306, z toho 3.457 detí a 2.136 žien. Zranenia utrpelo viac ako 21.000 ľudí.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d