
Arcibiskup z irackého Mosulu sa bojí o Európu viac ako o svoj rodný Irak: „Európa sa stáva chorým dieťaťom moderného sveta, pretože sa vzdialila svojej viere, kultúrnym a náboženským koreňom. Z dôvodu odklonu od dedičstva sa zamiluje do najhorších fundamentalistických a individualistických ideológií. Je to nesmierny zármutok pre tých, ktorí Európu milujú.“
Postkresťanská Európa je zrelým cieľom pre radikálny islam, hovorí arcibiskup Najeeb Moussa Michaeel, pretože opúšťa dušu vlastnej kultúry a zdá sa, že vákuum musí byť naplnené: „Na východe sa pozeráme na Európu so závisťou. Zachovali sme si však prirodzené hodnoty: obranu a podporu rodiny, živú vieru, hrdosť na svoju identitu a korene. Všetky tieto veci, ktoré vidím, v Európe pomaly miznú.“
„O Európu sa bojím viac ako o Irak. Tu sme v niektorých ohľadoch stratili všetko. Vy zanedbávate dôležitosť vlastných pokladov: kultúry a civilizácie. Ustupujete fundamentalistickým hnutiam, ktoré vnášajú neúctu a nenávisť ku krajinám, ktoré ich vítajú,“ dodáva. Arcibiskup tiež varuje, že Európania nemôžu byť v prístupe k prisťahovalectvu ľahostajní a musia si uvedomiť kto prichádza do ich krajín a s akými zámermi.
„Ak nebudete mať pod kontrolou tých, ktorí odmietajú hodnoty vášho štátu a ľudské práva, zavedú vlastné zákony. A vy stratíte spôsob života, kultúru i mier. Pre katolíkov nie je charitou naivita, ale obozretnosť. Musíme sa báť falošných bohov, otrokárov, násilia a meča. Nesmieme sa odvracať od Boha lásky a pokoja. Kresťania na celom svete zažívajú skutočné utrpenie a kvôli fanatizmu meča a násilia prinášajú mučeníkov. Bohužiaľ, aj Európa má svojich mučeníkov, ktorí sú vraždení rovnakou ideológiou a rovnakými fanatickými skupinami. Otec Hammel a jeho vražda (vo Francúzsku, 2016), podobne ako mnohé iné a nevinné obete v Európe, je príležitosť na uvedomenie a bdelosť,“ vyzýva arcibiskup.
Zdroje:
(1) Archbishop of Mosul: “I am more afraid for Europe than I am for Iraq”; autor: Marco Gombacci; The European Post, 21.10.2020
(2) Father Jacques Hamel, Europe’s first 21st-century martyr; autor: Nicholas Zinos; The Jesuit Review, 26.7.2018
(3) Weakened Europe ‘NAÏVE’ on Terrorism; autor: Paul Murano; Church Militant, 23.10.2020
AUTOR: JÁN HORVÁTH
zdroj: zem a vek
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Počas noci sa neuskutočnili žiadne útoky na Irán, čo naznačuje, že Washington na poslednú chvíľu zvolil ústupovú cestu… Zatiaľ.
V. Nikiforova: NATO je připraveno vstoupit do války, ale má to háček
Tichá, ale mimořádně silná odpověď Číny na únos prezidenta Madura – Kurt Grotsch
Kirill Strelnikov: Rusko se odvážilo víc, než se čekalo- Amerika má problém
Bombardéry môžu prísť. Irán uzavrel vzdušný priestor pre všetky lietadlá
Nemecko posiela prvých vojakov do Grónska na ochranu pred Trumpom. Táto vojenská hystéria zničí NATO
Francúzsko vysiela vojakov do Grónska!
Prípad generála Lučanského znovu ožíva! Ombudsman odhalil šokujúce pomery v kolúznej väzbe!
Orbán spúšťa petíciu proti fondom EÚ pre Ukrajinu. Maďarov vyzval, aby odmietli „platiť cenu vojny“
Reakcia na pokračujúce ruské útoky. Ukrajina vyhlási výnimočný stav v energetickom sektore
Keď sa láska zmení na kult a partner na poddaného
Dag Daniš: Paradox roka. Hrozbou pre územie člena NATO sú zrazu Spojené štáty
VIDEO: Žirinovskij předpověděl důsledky amerického úderu na Írán- EU a Čína to nevydrží.
Dánsko chce posilnením vojenskej prítomnosti v Arktíde a Severnom Atlantiku chrániť Grónsko pred snahami Donalda Trumpa ovládnuť tento najväčší ostrov na svete, ktorý sa nachádza na severovýchod od Kanady.
VIDEO: „Zákon o extrémizme je zneužívaný. Všetko sa snažia kriminalizovať a ľudia sú na základe toho obmedzovaní na slobode.
„Žijeme uprostred historického obdobia prevratných zmien. Transatlantické spojenectvo medzi Európou a USA sa rozpadá rýchlejšie, ako sme si mysleli,“ skonštatoval nemecký vicekancelár Lars Klingbeil
Všetko na svete sa naraz zrútilo!
VIDEO: Aj Európska komisia je hovorca Putina?
Huliakov TIPOS za deň rozdal 18 miliónov súkromným televíziám. Premiér hľadá 12 na nájomné byty pre sestry a učiteľov
Kaliňák opätovne odmietol európsku armádu, obrane má veliť NATO
zo sekcie
Iracký arcibiskup: Európa je naivná v otázkach terorizmu a nekontrolovanej migrácie
Iracký arcibiskup: Európa je naivná v otázkach terorizmu a nekontrolovanej migrácie
Iracký arcibiskup: Európa je naivná v otázkach terorizmu a nekontrolovanej migrácie